17/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

UID Spaichingen, Genel Kurul Toplantısı Düzenledi


BW-HABER Spaichingen

Almanya’nın Baden bölgesi Spaichingen kentinde gerçekleştirilen 1 inci UID Spaichingen Genel Kurul toplatısına Uluslararası Demokratlar Birliği UID Başkan Yadımcısı Av. Zuhal Aksoy, UID Baden Bölge Başkanı Muhlis Alkan katıldı. Kur’an tiaveti ve ardından okunan İstiklal Marşı ile başlayan genel kurulda Elazığ depreminde hayatını kaybedenlere dua edildi.
UID Spaichingen Başkanı Ertuğrul Yücel yaptığı açılış konuşmasında sosyal hayatın içinde daha çok yer alınması gerektiğinin altını çizerek, şunları söyledi,’ Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımız, kendi ana dillerini öğrenmeli, örf ve adetlerini devam ettirmeli, unutmamalı. Kültürümüzün temeli dildir, yani Türkçe, bizleri birbirine bağlayan anlaşmamızı sağlayan en önemli faktör. Bu nedenle dilimizi öğrenirken, yaşadığımız ülke Almanya’da hayatın bir çok alanında bizlerinde yer alması gerekiyor.’ dedi.

UID Spaichingen teşkilat başkanı Ertuğrul Yücel, Avrupa’da yaşayan Türk vatandaşlarının başta dinine, diline ve kültürüne sahip çıkarak yaşadıkları ülkelerin ekonomik ve siyasal alanlarda varlıklarını daha etkili göstermeleri ve sosyal hayatın içinde daha fazla rol almaları gerektiğine dikkat çekti

UID Genel Başkan Yadımcısı Av. Zuhal Aksoy’da konuşmasında çocukların eğitimine büyük önem verilmesi gerektiğini ifade ederek, ailelerin mutlaka bilinçlenmesi gerektiğini söyledi.

Spaichingen UID Şube Teşkilatı yaptığı genel kurul sonrası şu isimlerden oluştu; Ertuğrul Yücel (Başkan), Salih Şener (Teşkilatlanmadan Sorumlu Başkan Yardımcısı), Adem Yakut (Siyasi İşler ve STK’lardan Sorumlu Başkan Yardımcısı), Muhammed Şaplak (Sekreter), Ali Altan (Muhasib),Serkan Akyüz (Halkla İlişkiler), Mehmet Bircan, (Gençlik Kolları Başkanı), Hatice Şener (Kadın Kolları Başkanı)

Spaichingen Genel Kurul toplantısına Freudenstadt, Villingen-Schwenningen, Pforzheim, Bruchsal ve Offenburg kentlerinden temsilciler katıldı.