17/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

United karlsruhe Basketball 10 uncu yıla giriyor

BW-HABER Karlsruhe

United Karlsruhe Basketball 19 Ocak 2024 Cuma günü kapılarını tekrar açıyor

United Karlsruhe Basketball Kış ara sezon tatiline girdi. Baden Württemberg eyaletinde okulların tatile girmesiyle birlikte, United Karlsruhe Basketball spor kursu ara tatile girdi.

Almanya’da 2014 yılından bu yana faaliyette bulunan United Karlsruhe Basketball spor kursu ara tatil dönemine girdi.UKB kurucusu Yaşar Sekban, ara dönem sonunda basketbol kursunun 19 Ocak 2024 Cuma günü tekrar başlayacağını ifade etti.
14 basketbol öğrencisi ile Karlsruhe Erich Kästner Okulu spor salonunda çalışma yürüten Yaşar Sekban, basketbol oyunun; birlikte çalışma, beceri, takım ruhu, sosyalleşmeyi geliştirdiğini ve çocukların oyuna aktif olarak katıldığını ifade etti.

Basketbol boy uzatır mı?

Basketbol boy uzatır mı? ya da basketbolu boyu uzun olanlar mı tercih ediyor. Bu bir tartışma konusudur. Basketbol sadece boy uzaması için oynanmaz. Basketbol gerçek anlamda brilikte mücadele etme, beceri geliştirme alanıdır. Boy ve vücut gelişimi yapılan spora bağlı olarak değişkenlik gösterecektir. Bir çok genç, ağır vücut geliştirme sporu yaparak gelişme çağında, adeta vücudunun gelişmesini duruduruyor. Ağırlık çalışmada kararlı olan gençler ileri dönemde vücudun hareketlilik işlevlevlerinin azamasını gözönüne almalıdır. En azından ağırlık çalışmasını kendi ağırlığını kullanması önemlidir.

Basketbol, voleybol, hentbol, yüzme gibi sporlar çocuklarda; gelişimi kolaylaştırır, hareket becerisi ve kemiklerin gelişmesi konusunda olumlu etkiler yapar. Burada da boyun hızlı ve düzenli uzamasında bir etkendir. Ancak bu sporların boyu kesin uzatacağını söyleyemeyiz.

Basketbol gelişimide önemlidir. Top takibi, hızlı doğru karar verme, beceri geliştirme, takım çalışması, birey olarak varlığını ortaya koyma , göz takibi, hedefi hesaplama, kuvvet, çabukluk, refleks gibi bir çok konuda kazanımı var.