30/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

2017 Yılında Dilimize, Kültürümüze ve Eğitime Daha Çok Önem Vereceğiz!

IMG_3098

2017 Yılında Dilimize, Kültürümüze ve Eğitime Daha Çok Önem Vereceğiz!

haber-haber

Karlsruhe       29 Aralık 2016

T.C. Almanya – Karlsruhe Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği’nce yayınlanan yeni yıl mesajında “Almanya’daki en büyük göçmen grubunu oluşturan Türk toplumu 2017 yılında diline, kültürüne ve özellikle üniversite eğitimine daha yüksek bir farkıdalıkla önem vererek iki ülke arasındaki dostane ilişkilerin gelişmesinde müstesna bir köprü rolü oynamaya daha etkin bir şekilde devam edecektir” denildi.

Almanya’yı vatanları olarak seçen Türklerin hem Almanya’nın hem de Türkiye’nin sevincine ve kederine ortak oldukları, içlerindeki Türkiye ve Almanya sevgisinin Türkiye ve Almanya’nın emsalsiz dostluğunu güçlendiren kalbi bir bağ oluşturduğunu belirten T.C. Karlsruhe Başkonsolosluğu Eğitim Ataşesi Gürkan Avcı, yeni yıl mesajını şu ifadelerle kaydetti;

Büyük ve asil milletimizin Almanya’daki temsilcisi olan vatandaş ve soydaşlarımız Almanya’nın ekonomik mucizesine, parlak geleceğine alın terleriyle çok mühim ve unutulmaz katkılarda bulunmuşlardır. Almanya’daki hayatın her alanında her geçen gün önemli başarılara imza atarak Almanya’nın toplumsal zenginliğe müstesna artılar sağlayan vatandaş ve soydaşlarımız dost ve müttefik iki ülkenin ortak kazancı ve gururu olmaya devam etmektedirler.

Almanya’da yaşayan vatandaş ve soydaşlarımızın hassaten çocuk ve gençlerimizin diline, kültürüne, öz değerlerine bağlı kalarak, özellikle üniversite eğitimine ciddiyetle önem vererek Almanya’daki dil, kültür ve sistemik değerlerine entegre olması daha nitelikli ve sağlıklı olacaktır. Bu hedef hepimizin müşterek hedefi olmalıdır. Bu hedef birliği her iki ülke açısından geleceğe umutla bakmamızı sağlayacaktır.

T.C. Karlsruhe Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği olarak tüm kamuoyunun dikkatlerine deklere ederiz ki; Huzurumuzu, kardeşliğimizi kimsenin bozamayacağını; İçeride ve dışarıda Türkiye üzerinde operasyon düşünenlerin zaafa ve bozguna uğrayacağını; Bağımsızlık, büyüme, kalkınma ve muasırlaşma  yolundaki kararlı çabasını her geçen gün yeni başarılarla taçlandıran Türkiye’nin sadece kendi sınırları içerisinde değil, bölgesinde ve dünyada da tüm mazlumların hamisi olmakla anılan genetik misyonunu pekiştirerek daha güçlü bir istikrar ve daha derinlikli bir güç merkezi olacak şekilde ‘Yeniden Büyük Türkiye’ hedefine doğru gözü pek ve koşar adımlarla ilerlediğinden Almanya’daki vatandaşlarımızın, soydaşlarımızın ve bittabii ki dostlarımızın da  en ufak bir şüphesi olmasın.

 Bu münasebetle tüm öğretmenlerimize, eğitim sisteminin tüm kademelerindeki sevgili öğrencilerimize ve aziz Türk – Alman halklarına 2017 yılının barış, huzur ve esenlik getirmesini temenni eder, yeni yılın geleceğimizin teminatı çocuklarımıza, gençlerimize ve insanlık alemine hayırlar getirmesini diler, sevgi ve saygılarımızı sunarız.