12/07/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

22. şampiyonluk kutlamaları Almanya’da coşkuyla devam etti

BW-HABER Mannheim

Galatasaray’ın Süper Lig’de elde ettiği 22. şampiyonluk kapsamında Galatasaray Stuttgart Taraftarlar Derneği’nce Mannheim şehrinde etkinlik düzenlendi. 1905 Kültür, Sanat ve Spor Derneği ile yurtdışındaki diğer taraftar derneklerinin katkılarıyla düzenlenen şampiyonluk kutlamasına Galatasaya Başkanı Mustafa Cengiz, Başkan Yardımcısı Yusuf Günay, Yönetim Kurulu Üyeleri Mahmut Recevik, Özgür Savaş Özüdoğru, 1905 Kültür Sanat ve Spor Derneği Başkanı Vahap Tanrıverdi, Futbol A takım futbolcularından Ryan Donk, Yunus Akgün ve U 19 Takımı oyuncusu Ogün Çalışkan, Avrupa Türk Futbol Federasyonu Başkanı Levent Karaca, Genel Başkan Yardımcısı ve Galatasaray Kongre Üyesi Ayhan Yıldız, ATFF Genel Sekreteri Halil Ağırdoğan, ATFF başkan yardımcısı Sedat Demir, Kemal Akyol, GSK Spor Kulübü başkanı Burhan Genç, Suntat yönetim kurulu başkanı Mustafa Baklan, Hüseyin Çalhanoğlu’da katıldı.

Şampiyonluk kutlamalarında 22. şampiyonluk kupamızın yanı sıra, 18. kez kazanılan Ziraat Türkiye Kupası da yer aldı. Gatasaray taraftarları kupa ile bol bol fotoğraf çektirirken başkan Mustafa Cengiz’in salona girmesiyle heyecan bir kat daha arttı. Taraftarlar kutlamalarda hep bir ağızdan gece boyu marşlar söyledi.

Galatasaray Stuttgart Taraftarlar Derneği Başkanı Ayhan Yıldız’ın açılış konuşması sonrası 1905 Kültür, Sanat ve Spor Derneği Başkanı Vahap Tanrıverdi de bir konuşma yaptı. Ardından Başkan Mustafa Cengiz davetlilere hitap etti.

Başkan Cengiz; “Samimiyetle söylüyorum, 1964 Ankara Anlaşması’nı düşündüm. Babalarınınızın, dedelerinizin Ankara Otogarı’ndan uğurlanışı ilk kafiledir. 55 yıl olmuş. Ben burada üçüncü belki de dördüncü kuşağı görüyorum. Tarihsel devinim açısından 50 yıl bir kuşaktır. Babalarınızın, dedelerinizin çektikleri o sıkıntılar, o nur yüzlü insanların çektiği sıkıntılar bugün sizlere bir neşe bir heyecan ve Türkiye ile Dünyanın en büyük sosyal oluşumlarından biri olan Galatasaray’a sevgi şeklinde tezahür ediyor. Şundan emin olun Almanya ve tüm Avrupa, Galatasaray kendi ligi olan uluslararası arenada mücadele ederken her zaman sizin desteğinizi gördü. Her zaman sizin varlığınız bize güç kattı bundan emin olun. Ulaşamadığınız anda gönderdiğiniz sinerji, dualar sahaya yansıdı. Donk’a yansıdı, Antalya’da gol oldu. Değerli kardeşlerim biz bazen kaçmaktan kovalamaya vakit bulamıyoruz. Sanırım 16 ay oldu ve Tanrı da hepimizin yardımcısı oldu. Sizin desteğinizi, varlığınızı üç kupa ile taçlandırdık. Fakat bizim ana amacımız ve hedefimiz, İnşallah biz görmesek bile bunun temellerini atacağız, Avrupa’da belki de Almanya’da Şampiyonlar Ligi şampiyonu olarak kupa kaldırmak. Dünyanın tepesine olan yürüyüşümüz sonsuza kadar devam edecek. Bunun sistemsel, maddi temellerini en düzgün, en dürüst, doğru ve adil şekilde, rakiplerimizle hakkaniyet, dürüstlük içinde yarışmanın temellerini sizlerle birlikte atacağız. İnşallah Galatasaray her zaman en tepede olacak. Şöyle bir düşüncemiz var: Avrupa Galatasaraylılar Birliğini kurmak istiyoruz. Bu birlik temelinde merkezi Almanya olan, bütün Avrupa’daki Galatasaraylı kardeşlerimizi bir araya getirmeyi düşünüyoruz. Bunun şekil ve şartlarını sizlere açıklayacağız. Sizleri en mutlu edecek hale getirmenin İnşallah vaadini vermek istiyorum. Elimizden geleni yapacağız. Ben sözü çok uzatmak istemiyorum, ne mutlu ki Galatasaraylıyız ne mutlu Galatasaraylı olana.”

Kutlamada hazır bulunan oyuncularımız Ryan Donk ve Yunus Akgün taraftarların sevgi gösterilerine karşılık vererek bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Başkan Mustafa Cengiz şampiyonluk kutlaması gecesinde salonda bulunan taraftarlar ile resim çektirip sohbet etti.

Konuşmaların ardından 1905 Kültür Sanat ve Spor Derneği’nin yeni üyelerine, Başkan Mustafa Cengiz ve Yönetim Kurulu Üyeleri plaketlerini takdim etti.

Gecede son olarak sevilen sanatçı Coşkun Sabah, şarkılarını seslendirdi. Sanatçıya 1905 Kültür, Sanat ve Spor Derneği adına onursal üyelik plaketini Başkan Mustafa Cengiz verdi.