17/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Karlsruhe’de Kutlandı

‘ Yaşasın Cumhuriyet ‘

BW-NEWS Karlsruhe

Almanya’nın Karlsruhe kentinde Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 98’inci yıl dönümü kutlandı. Ettlingen Sarayında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonu düzenlendi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 98’inci yıl dönümü dolayısıyla Karlsruhe Başkonsolosu Banu Terzioğlu’nun ev sahipliğinde, Ettlingen Sarayında düzenlenen resepsiyona, Almanya Federal Başsavcı Thomas Beck,Kosova’nın Stuttgart Başkonsolosu İmer Lladroci, Karlsruhe Ticaret ve Sanayi Odası Dış Ticaret Komitesi Başkanı Robert Huber, MÜSİAD Karlsruhe Şube Başkanı Kamil Manzak, UID Baden Bölge Başkanı Muhlis Alkan, iş insanı Erdem Arın ve davetliler katıldı.

Başkonsolos Banu Terzioğlu, ‘Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm kahramanlarımızın aziz hatıraları önünde bir kez daha saygıyla eğiliyoruz.’ diye konuşmasında önemli mesajlar verdi.

Terör örgütleriyle mücadele karralı bir şekilde devam edecek.

Girişimci ve insani dış politika anlayışıyla, uluslararası sorunların adil şekilde çözüme kavuşturulması yönündeki ilkeli duruşuyla, Türkiye, uluslararası toplumda önemli bir konuma sahiptir.

Türkiye, tüm insanlığın ortak güvenliğine, refahına ve değerlerine ciddi tehdit olmaya devam eden terörizmi her türlü biçim ve tezahürleriyle kınayarak FETÖ, DEAŞ, ve PKK gibi terör örgütlerine karşı mücadelesini de kararlı bir şekilde sürdürmektedir.

Ayrımcılık devam ediyor

Ayrımcılık, ırkçı saldırılar ve yabancı düşmanlığı Türk toplumunda endişe yaratmaya devam etmektedir.

Barış ve çeşitlilik içerisinde bir arada yaşama kültürünü hedef alan İslamafobi, Türk düşmanlığı, Yahudi düşmanlığı, göçmen düşmanlığı gibi her türlü nefret ve ayrımcılığa karşı ortaklaşa mücadele edilmesi önem taşımaktadır.

Alman dostlarımızla işbirliğimizi genişleterek sürdüreceğiz.

Türk-Alman ilişkilerinin her alanda daha da gelişmesi, ortak zenginliğimiz olarak gördüğümüz Almanya Türk toplumunun oluşturduğu bağların güçlendirilmesi için Alman dostlarımızla işbirliğimizi genişleterek sürdüreceğiz.

Başkonsolos Banu Terzioğlu, başkonsolosluk hizmetlerinde kalite, hız ve hizmet zenginliğinin daha da arttığını ifade ederek Baden bölgesinde 177 bin vatandaşa hizmet verildiğini ifade etti. Başkonsolos Terzioğlu konuşmasının sonunda ‘Yaşasın Cumhuriyet!’ dedi.

29 Ekim Cumhuriyet Resepsiyonunda Karlsruhe Türk Müzigi Korosu sanatçısı Naim Sahilioglu ve Mert Demircioglu kısa bir dinleti sundu.