24/02/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

3. Kemer Kupası 2019

BW-HABER
Antalya Ekim

Kemer Belediyesi tarafından düzenlenen, ’Kemer Dostluk Ve Kardeşlik Futbol Turnuvası’nın bu yıl 3’üncüsü yapıldı. Dostluk maçlarının yanı sıra turnuva haricinde katılım sağlayan üst düzey diplomat ve iş adamları karşılıklı kültürel, sosyal ve ekonomik anlamda görüşmeler de yaptı. Turnuvaya Avrupa Türk Futbol Federasyonu Genel Sekreteri Halil Ağırdoğan’da katıldı. ATFF Genel Sekreteri Ağırdoğan her sene düzenlenen kupada aktif görev alıyor.

Turnuvanın maçları Kemer Stadı’nda iki ayrı sahada gerçekleştirildi. Turnuvada başlama vuruşunu Kemer Belediyesi Başkan Yardımcısı Adnan Öney yaptı. Turnuvaya; Federal Almanya Cumhuriyeti Antalya Konsolosluğu, Rusya Federasyonu Antalya Başkonsolosluğu, Kazakistan Antalya Konsolosluğu, Federal Almanya Cumhuriyeti Ankara Büyük Elçiliği, Güney Afrika Cumhuriyeti Ankara Büyük Elçiliği, Birleşmiş Milletler Ankara Temsilciliği, SunExpress Antalya ve Kemer Yerel İdarecileri takımları katıldı. ”Amacımız kaynaşma ve rurizme katkı” Kemer Belediyesi Yabancılar Komitesi Başkanı Ahmet Aykaç açılışta yaptığı konuşmada, turnuvanın dört yıl önce Almanlarla başladığını belirtti ve şunları söyledi: “Bu sene sekiz takım organizasyonumuza katılıyor. Turnuvamızın asıl amacı kültürlar arası tanışma ve kaynaşma ile turizme katkı sağlamak. Buraya gelen yabancı misafirlerimizin ülkelerinin üst düzey temsilcilerini de burada misafir etmek güzel. Bu turnuva ile Kemerimizi tanıtmak, bu tanıtım neticesinde de kışın düzenlenen fuarlardaki tanıtımlara bu organizasyonunu da dahil ederek Kemerimizi daha cazip hale getirmeyi amaçlıyoruz.”

Başlama vuruşunu yapan ve takımlara başarı dileyen Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Öney de yaptığı organizasyonun önemine dikkat çekerek, şunları söyle: “Bu tür organizasyonların Kemer adına önemi büyük. Biz Kemer Belediyesi olarak bu tür organizasyonları destekletiyoruz Konuk ettiğimiz yabancı elçi ve konsoloslarımız ile tüm çalışanlarını ve ailelerini Kemer’de ağırlıyor olmaktan da son derece mutluyuz.” Dostluk maçlarının yanı sıra turnuva haricinde katılım sağlayan üst düzey diplomat ve iş adamları karşılıklı kültürel, sosyal ve ekonomik anlamda görüşmeler de yaparken, bunun yanında Kemer’de bölge gezileri de gerçekleştiriliyor.