18/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

ATFF, Pforzheim Fatih Spor Kulübünü Ziyaret Etti

BW-HABER
Pforzheim

Almanya’nın Pforzheim kentinde faaliyet gösteren Pforzheim Fatih Spor kulübüne destek amacıyla Avrupa Türk Futbol Federasyonu yönetim kurulu bir ziyarette bulundu. Ziyarete ATFF Başkanı Levent Karaca, ATFF Başkan Vekili Ayhan Yıldız, yönetim kurulu üyeleri Sedat Demir, Kemal Akyol, basın sorumlusu Yaşar Sekban katıldı. Geçtiğimiz 13 Ekim günü saldırıya uğrayan kulüp binasında büyük maddi zarar oluşmuştu. ATFF yönetim kurulu üyelerine Fatih Spor Kulübü Başkanı Yunus Yazıcı olay ile ilgili bilgi verdi.

Yazıcı, ‘ Binamıza yandan, camdan girildiği belirlendi. Buraya yanıcı bir madde atılmak suretiyle yangın başlatılmış. Yangında özellikle elektrik sistemimiz hedef alınmış. Dinlenme tesisleri, elektrik düzeni, soyunma odaları tamamen yandı. Hasar tesbit yapılıyor ilk belirleleme 100 bin Avro’nun üzerinde bir hasar var. Spor kulübümüzü malesef sigorta yapmıyorlar. Tüm masrafları bizim karşılamamız gerekiyor. Sahayı şuan için kullanamıyoruz.’

ATFF Genel Başkanı Levent Karaca, ‘ ATFF olarak olaydan derin üzüntü duyduk. TFF yöneticileri ile bir sohbet toplantısında haberi duyduk ve bu esnada hemen vidyo yayını ile bağlanarak geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Aynı zamanda TFF yönetim kurulu üyeleride bu üzücü olay üzerine geçmiş olsun dileklerini iletiler. Bizlerde yönetim kurulu olarak bugün buradayız. Sayın başkan Yunus Yazıcı’dan gerekli bilgileri aldık bizlerde konu ile ilgileneceğiz. Özellikle maddi zararın karşılanması hususunda Fatih Spor tarafından başlatılan kampanyayı canı gönülden destekleyeceğiz. Tekrar Fatih Spor Kulübüne geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Umarım failler biran önce yakalanır ve bu menfur olay bir kez daha tekrarlanmaz.’

ATFF yöneticileri olay yerinde incelemede bulundu
ATFF Başkan Vekili Ayhan Yıldız, ‘ Olay çok üzücü. Sadece spor yapan, gençleri, çocukları burada faydalı bir amaç ile toplayan spor kulübüne bunun yapılması doğru değil. Bu kötü günleri birlikte hareket ederek atlatacağız. İleride bu olayların olmaması için kendi güvenliğimizide iyi sağlamamız gerekiyor.’ dedi.

Saldırı sonrası Pforzheim halkı adeta Fatih Spor Kulübü ile kenetlendi. Fatih Spor tarafından başlatılan yardım kampanyası hızla yayıldı. Özellikle Alman sporseverlerin katkıları ve dayanışmaları dikkat çekti. ATFF Başkanı Levent Karaca yardım kampanyasına ATFF ailesininde katılacağını ifade ederek konu ile ilgili duyarlılık gösterilmesini istedi.

geçtiğimiz 13 Ekim günü bir saldırı düzenle