20/04/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

43 üncü Atatürk Kupası Kurası Çekildi

BW-HABER
Karlsruhe

43 üncü Atatürk Kupası Kurası Çekildi

Karlsruhe Başkonsolosluk görev bölgesi Türk Spor Klüplerinin katılacağı ” 43 üncü Atatürk Kupası’’ kura çekilişi yapıldı.

TC Karlsruhe Başkonsolosluğu Bölgesindeki 18 Türk Spor Kulübü futbol takımlarının katılacağı ve 12 Ocak 2019’da Ataspor Offenburg sahasında düzenlenecek ” 43 üncü Atatürk Kupası ” kura çekimleri Karlsruhe Başkonsolosluğu toplantı salonunda yapıldı. İlk kura çekimini yapan Karlsruhe Başkonsolosu Banu Terzioğlu ” Hayırlı olsun” dedi.

43 üncü Atatürk Kupası kura çekilişinde konuşma yapan Başkonsolos Banu Terzioğlu, sporun insanları birleştirdiğinin altını çizerek, Türk spor kulüplerinin her zaman yanında olduklarını ifade etti. İlk kura çekilişini yapan Terzioğlu tüm spor kulüplerine başarılar diledi.

Atatürk Kupası kura çekiminde Başkonsolos yardımcısı Adnan Hayal ve spor sorumlusu Mehmet İlkay Kuyrukçu’da hazır bulundu.

Kura çekimi sonucu 18 takım şu şekilde eşleşti;

A Grubu : Dost Genclik Bad Säckingen – Türkischer SV Mühlacker – KSC Schwetzingen – FC Wiesloch – Mosbach Türkspor

B Grubu : FC Hochstätt Türkspor – Ataspor Offenburg – Sinsheim Türkgücü – Germersheim – Türk Gücü Freiburg

C Grubu : Fatih Spor Baden-Baden – Pforzheim FC Fatih Spor – GU – Pforzheim Türkspor – GSK Karlsruhe

D Grubu : Mannheim Turanspor – – Mannheim Türkspor – TİG Reinfelden – TSC Buchen

Atatürk Kupası Tarihi

Karlsruhe Başkonsolosluğu bölgesinde düzenlenen 37.Atatürk Kupası Almanya’nın Köln şehrinde 1978 yılında ortaya atılan bir fikir ile başlamış ve 2008 yılında ilgisizlik nedeni ile iptal edilince, 30 yıllık gelenekde böylece bitmiş oldu. Karlsruhe Başkonsololuğu bölgesinde bulunan Türk Spor Kulupleri Atatürk Kupasına sahip çıkarak devam kararı aldı ve bu yıl 43 üncü. defa düzenlenecek.