18/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

6 Aydır Kayıp Çocuklarını ve Eşini Arıyor

 

BW-HABER

Gaggenau


6 Aydı Kayıp Eşini ve Çocuklarını Arıyor

Almanya’nın Karlsruhe yakınlarındaki Gaggenau kasabasında 25 yıllık evli olan Konya’lı Mustafa Börüş, 6 aydır eşi ve iki çocuğunun kayıp olduğunu söyledi. Gaggenau kasabasında oturan evli ve dört çocuk babası Mustafa Börüş (48), 1 Nisan ‘dan bu yana eşi ve iki çocuğuna ulaşamıyor.

Edinilen bilgiye göre, fabrika da işci olan Mustafa Börüş, ailesini hasta ziyareti için hastaneye bırakarak Türk takımının maçına gitti. Maçtan sonra Akşam üzeri eve gelen, evde kimsenin olmadığını görünce hayatının şokunu yaşadı. Çaresizce ailesini arayan ve polise başvuran Börüş, 90 gün sonra eşim kız kardeşini arayarak, “Ben ve çocuklar, biz iyiyiz, bizi merak etme” beni aramayın dedi. O günden sonra ailesinden hiç haber alamayan Börüş, ailesinin izini sürüyor.

Ailesinin Mannheim’da olabileceğinden şüphelenen Börüş, yetkililerden ve vatandaşlardan yardım bekliyor. Mustafa Börüş, eşi Raziye Börüş (44), çocukları Suna Esra (12) ve Hilmi Kemal (10) Börüş’ü görenlerin kendisine haber vermesini istiyor. “Hayatlarından endişe duyuyorum” Ailesinden 6 aydır haber alamadığını söyleyen Mustafa Börüş, “Eşimle aramda bir sıkıntı yoktu. Her evde olan tartışmalar eşimle aramda olmuştu ama onun dışında büyük bir sıkıntımız yoktu. Eşimi hasta olan babama ilaç götürecekti ben de Gaggenau’daki Türk takımının deplasmandaki maçına gittim. Maçtan sonra eve geldim eşim ve çocuklar evde yoktu. Biraz bekledim daha sonra gelmeyince arkadaşları aradım onlarda olabilir diye onlardada olmadığını öğrendim. Daha sonra eve bizimle yaşayan büyük kızım geldi kardeşlerin odasına baktı çocukların eşyaları ve pasaportların olmadığını görünce evden gittiğini anladık. Polise ve adliyeye başvurdum ve kendi çapımda bir araştırma yaptım.

 

Gaggenau’dan arabamızla Mannheim’a gittiklerini öğrendim. Eşimin ve çocuklarımın hayatlarından endişe ediyorum. Eşim kendi gönlüyle gitmiş de olabilir zorla götürülmüş de olabilir. Ölü mü sağ mı olduklarını bilmiyorum. 90 gün sonra eşim kız kardeşini arayarak Sadece ’biz iyiyiz’ dedi. Merak etmeyin ve aramayın diyerek? telefonu kapattılar o günden beri haber alamıyorum. Mannheim’da olduklarını duydum. Çocuklarımı gören olursa bana haber versin. Her evde olan tartışmalar eşimle aramda olmuştu ama onun dışında tartışmamız olmadı. Çocuklarım beni çok seviyordu. Ben de onları seviyordum. Hiçbir sorunumuz yoktu. Gerekli yerlere başvurdum ama 6 aydır hiç haber alamadım. 6 ayda 70 kilodan 60 kiloya düştüm. Parklara gidiyorum başkasının çocuklarına bakarak hasret gideriyorum. Akrabalarımın çocuklarını öpüp kokluyorum. Çocuklarımın bulunmasını istiyorum” dedi.