30/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

AK Parti Karlsruhe SKM Referanduma Hazır

img_0062

 

BW-HABER 

Karlsruhe 27 Şubat 2017


AK Parti Karlsruhe Seçim Koordinasyon Merkezi Kahvaltıda Bir Araya Geldi.

AK Parti Karlsruhe Seçim Koordinasyon Merkezi üyeleri, Karlsruhe’de kahvaltılı bir toplantıda bir araya geldi. Ak Parti Karlsruhe SKM başkanı Sedat DEMİR, seçimlerde oy kullanmak isteyen vatandaşların ulaşım konusunda ki sorunlarını çözmeye çalışacaklarını söyleyerek  ” Uzun bir süredir seçim adres sorgulamasında vatandaşlarımıza yardımcı olduk. Bundan sonra STK lar ile toplantılar düzenleyerek, referandum sorusu olan ” Evet ” ve ”Hayır ‘ ın neler getireceği ve götüreceğini anlatacağız. Referandumda ki rengimiz belli ülkemiz için geleceğimiz için ”Evet” olacaktır. Bu çalışmalarımızı kapı kapı, ev ev gezerek dile getireceğiz. Yeni Cumhurbaşkanılığı sistemini, değişecek olan 18 madde konusunda vatandaşlarımızı bilgilendireceğiz. Bu konuda biz Baden Bölgesi Ak Parti SKM çatısı altında çalışıyoruz. Başkanımız Levent Polat ile çalışmalarımız devam ediyor. Bu halk oylamasının hayırlara vesile olmasını ve ülkemiz için en iyisi olduğunu düşündüğümüz ”Evet” oylarının çıkmasıdır. ” diyen Sedat Demir Ak Parti Karlsruhe SKM üyeleri ile biraraya geldi.

Karlsruhe üyelerinden Tarık Balık, toplantıda referandumda sadece ulaşım konusunda değil, aynı zamanda niçin ”Evet” denilmesi gerektiğininde altının çizileceğini söyledi. Ak Parti Karlsruhe SKM tüm vatandaşları Anayasa Deşikliği Halkoylamasına katılmayı ve 27 Mart Pazartesi başlayacak olan oy kullanma tarihinde sandıklara gitmesini istedi.

Anayasa Değişikliği Halkoylaması Türkiye’de 16 Nisan 2017 tarihinde yapılacak, yurt dışı temsilciliklerde   oy verme işlemi 27 Mart Pazartesi günü başlayıp,   9 Nisan Pazar günü bitecek.  Gümrük kapılarında ise 27 Mart Pazartesi günü başlayıp 16 Nisan Pazar günü sona erecek.