14/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Alkışlar Karlsruhe Okul Aile Birliğine… Bağışlar Lösemili Çocuklarımıza

BW-HABER

Karlsruhe 30 Kasım 2018


Karlsruhe Okul Aile Birliği Humbolt Gymnasium’un (Lise) Bağış Etkinliğine Katıldı. Lösemili Çocuklar İçin Çalıştılar

Almanya’nın Karlsruhe kentinde faaliyet gösteren eğitim derneği, Karslruhe Okul Aile Birliği ve Eltern-Cafe, Humbolt Lisesinde geleneksel yardım satış stantı açtı. Her sene KOAB’nin de katıldığı yardım etkinliğinde elde edilen gelirlerin lösemili çocuklara bağışlanacağı açıklandı. Karlsruhe OAB bu sene Türk tatlı, pasta, Türk Çayı ve salep çeşitleriyle etkinlikte satış yaptı. Satışa ilgi büyük oldu. Humbolt lise müdürü Ulrich Hecking Karlsruhe OAB’nin yardım etkinliğne katılmasından dolayı teşekkür etti. 

KOAB görevlisi Seher Arın, ” Her sene yardım amaçlı  olarak katıldığımız etkinlikte bu sene yaptığımız satışlardan elde edilecek gelirleri yine  Humbolt Gymnasium’a vereceğiz, oradan da paralar  lösemili çocuklara  yardım olarak aktarılacak.” diyerek bu etkinlikler ile Karlsruhe’de topluma katılımın daha kolay ve sağlam olduğunun altını çizdi. 

Eltern Cafe yöneticisi Tülay Tali‘de ” Humbolt Gymnasium ile uzun süren sağlam bir bağımız var, okula bizimde katkımız olması amacı ile buradayız. Kendi mutfağımızı, ürünlerimizi onların damak zevkine sunduk. İki toplumun uyumunu pekiştiriyoruz.” Dedi. 

KOAB yöneticisi Filiz Sofyalı, projede kullanılacak olan etkinliğin gelirine KOAB olarak katkı yapmak, Humbolt Gymansium ile birlikte çalışmak amacında olduğunun altını çizerek, ” Eltern Cafe olarak 5 okulda faaliyetimiz var. Humbolt Gymnasium ile de ortak çalışma yapmak istiyoruz. ” Dedi. 

Karlsruhe Okul Aile Birliği yönetici ve üyeleri tarafından hazırlanan, pasta, sigara böreği, tatlı, Türk çayı ve salep gibi Türk mutfağının en güzel örnekleri, ziyaretçiler tarafından beğenilirken, KOAB’nin etkinlikte yer alması dikkat çekti. Ziyaretçiler Türk kahvesi ikramında verilen lokum ve bir bardak suyun hikayesini sordu. Türk kültürünün tanıtıldığı satış reyonunda elde edilen gelirler lösemili çocuklara gönderilmek  üzere Humbolt Gymnasium’a bağışlandı.