14/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Almanya’dan Yükselen Tehlikeli Ses ” Kolunu, elini keselim.”

BW-HABER Karlsruhe

Almanya’ya uyum sağlayan toplumlar içinde birinci sıra Türklere ait. Suç istatistiğinde ise Türkler neredeyse sonuncu. Hırsızlık ve şiddet konularında istatistiğe girebilecek oran ise çok düşük. Dün dağıtılan bir görüntü elden ele dolaştırılıyor. Karlsruhe’de yapıldığı anlaşılan gayr-i resmi bir toplantının cep kalem kamera ile çekilmiş görüntüleri elime geçtiğinde gözlerime inanamadım, duyduklarım ise tüyleri diken diken edecek türden.( Bu görüntüleri izinsiz almak suç, 3 yıl cezası olduğunu belirtmek gerek) Gömlek cebinden çekildiği anlaşılan görüntülerdeki bir kişi çok dikkat çekiyor. Aslında orada hiç olmaması gerekiyor.

Yandan kepli iri cüsseli İŞID’lı teröristlere benzeyen bir şahıs , topantıda tehditler savurarak ‘Kafasını ezerim, kafasını koparırım’ gibi IŞID’a ait yöntemleri kendisininde uygulayacağını söylüyor. Hızını alamayan diğer hafif göbekli bir kişi de ‘Ellerini kollarını keseceğiz’ diyor. Orda bulunmaması gereken şahıs ise ‘Onun siyasi gücü nerden geliyor’ diye yanındakilere soruyor. Bu konuşmalar bu şekilde uzuyor gidiyor. Görüntüler kalitesiz ama kimin kim olduğu anlaşılıyor. Bu görüntüler ve konuşma Suud Ailesine ait İstanbul Başkonsolosluğunda bir gazetecinin canlı canlı kesilmesi olayını akıllara getiriyor. Bir vahşet planlanmasının yapıldığı izlenimini veren görüntülerdeki şahıslar ‘kesecekleri ‘ şahsın bilgilerini birbirlerine soruyor. Bu olayın Avrupa’nın göbeğinde olması daha da tuhaf. Bu görüntüler açığa çıkarsa STK lar büyük yara alacak ve İŞID vari adamlar bunun hesabını veremeyecekler.

Salondan yükselen sesler sanki Suriye’de bir IŞID terör örgütü kampından yükseliyor. Bıyıksız kilolu olan şahıs olayı sürekli kafasıyla onaylıyor. Türk milleti hiç bir tarihte vahşi olmamış, barbar olmamıştır. Bu kültür yozlaşmasının sebebi mutlaka araştırılmalı, bulunmalı ve çözüm üretilmeli. Türk insanı kendi arasında yaşadığı bu derin bölünmeye bir an önce çare bulmalı. Kol ve kafa kesecek kadar insanların birbirinden nefreti akıl almıyor. Ya da bu kişiler insan olabilir mi?. Kadraja zaman zaman giren beyaz gömlekli şahsın orada hiç olmaması gerekiyor, bu görüntüler Almanya tarihinde büyük bir skandal. Görüntülere gelince bunu çekmek, yaymak zaten başlı başına bir suç. Bu tür konuşmaların yapılmasına, bunların topluma girmesine ve çocuklarımızı zehirlemesine müsade etmememiz gerekiyor.

İŞID terör örgütü türü vahşet kahramanlık değil, Türk toplumu İŞİD terörüne sonuna karşı bir duruş sergilemiştir ve sergiliyor. Bu toplum kim ne derse desin şuan dünya medeniyeti üzerinde bir medeniyet yaşıyor. Hem sömürüye karşı, hem de sömürmeye. Türk insanı gittiği her coğrafyada kendisine yakışanı yapmış; hastaneler, yollar, okullar, fabrikalar, camiler, aş evleri kurmuş bir medeniyetin üyesidir. Bunun en güzel örneği; Etiyopya, Sudan, Uganda, Nİjer ve Tanzanya’dır. İki çapulcu ile bu milletin adı karalanamaz. Görüntülerin dağıtılması yerine o derneğe konu ile ilgili uyarı gönderilmesi daha yerinde ve medeni olur. 2.000 yıllık kadim bir devlet geleneğine sahip yeryüzündeki tek milleti, IŞID kafalı yandan keplilerin bozmasına müsade etmeyelim.