25/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Açıklama Atay Uslu’dan Geldi

atay-uslu--1433601905

ANKARA /  BW HABER   Yaşar Sekban

Askerlilk 6000 Avro’dan 1000 Avro’ya düştü tartışma başladı. Kimlerin faydalanacağı konusu tartışılırken, 1000 Avro ödeyerek askerlik görevini yapacak  olan adayların Almanya doğumlu olma şartı büyük tartışma ve hayal kırıklığı yarattı.

Konu ile ilgili konuştuğum Antalya AK Parti Milletvekili Atay Uslu  Ak Partinin verdiğ sözü yerine getireceğini ve tartışmaların biteceğini söyledi.

Uslu,  ne söz verildiyse o olacaktır kimsenin şüphesi olmasın diyerek konuşmasına şöyle devam etti, ;”Almanya’da yaşayan gurbetçilerimiz vatanlarına büyük miktarlarda döviz gönderdiler. Almanya’da işçiyken işveren konumuna geldiler. Almanya’da vatnadaşlarımız bir elçi görevi görüyor. Ak Parti bir çok vaatte bulundu. Şimdi icraate geçirme zamanı, kanunlar çıkıyor, yönetmelikler hazırlanıyor, Askerlik konusunda AK Parti ne dediyse o olacaktır. Düzeltmeler yapılır konu konuşulur ve hal yoluna gidilir.” dedi.

Bu açıklama ile gözler 5 Ocak’ta yapılacak toplantı sonrası düzenlemelerde. Yurt Dışı Bedelli Askerlik’ten faydalanacakların kapsamları genişletilecek.