24/07/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

ATFF’ye Başkonsolos desteği

BW-HABER Frankfurt

Avrupa Türk Futbol Federasyonu ATFF’nin kurucu başkanı Levent Karaca ve yönetim kurulu üyeleri Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı’yı makamında ziyaret etti. ATFF’nin yöneticilerini tebrik eden Başkonsolos Karartı, “ Sizi ve burada bulunamayan diğer yönetim kurulu üyelerini tebrik ediyor ve başarılar diliyorum. Bu ekibin güzel işler başaracağına, önemli organizasyon ve işler başaracağına inanıyorum.” diyerek her türlü desteği sağlayacağını söyledi.
ilk genel kurulla, yönetim kurulunu seçen Avrupa Türk Futbol Federasyonu ATFF’nin kurucu başkanı Levent Karaca ve yönetim kurulu üyeleri Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı’yı makamında ziyaret etti. Ziyarette Başkan Levent Karaca ATFF’nin kuruluş aşamalarını ve yapılacak işleri ve hedeflerini Başkonsolos Karartı’ya anlatarak federasyonun çalışmalarında yardım istedi. Ünlü sanatçı Rafet El Roman’ın da başkan yardımcısı olarak yer aldığı ATFF Avrupa ile Türkiye arasında başta olmak üzer spor da bir köprü vazifesi görecekleri belirtildi.

Güzel işler yapacağınıza inanıyorum. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkonsolos Karartı: „ATFF’nin Başkanı olan sizi ve yönetim kurulu üyelerini tebrik ediyor ve başarılar diliyorum. Basından da ilgiyle çalışmalarınızı takip ediyorum. Bu ekibin güzel işler başaracağına, önemli organizasyon ve işler başaracağına inanıyorum. Türkiye ve Almanya arasındaki başta Futbol olmak üzere sportif ilişkilerin gelişmesine ve potansiyelin yükselmesine katkı sağlayacağınızı ümit ediyorum. Bu yolda biz de sizlere her türlü desteği sağlayacağız“ dedi.

DFB ile işbirliği yapmak hedefi ATFF olarak Alman Futbol Federasyonu DFB ile de birlikte çalışmak istediklerini vurgulayan Başkan Karaca Frankfurt merkezli olarak çalışmak istediklerini, spor tesisleri yapmak için de kentte geniş bir arazi aradıklarını sözlerine ekleyerek ,” Bilgi ve tecrübemizi spor alanında Türk-Alman dostluğunun gelişmesi için kullanmak istiyoruz. Başta Almanya olmak üzere Belçika , Hollanda ve Fransa’da ticaretle meşgul olan işverenlerimizin maddi ve manevi katkı verecek olmaları bizim işimizi kolaylaştıracak. Avrupa Türk Futbol Federasyon’u olarak gençlerimizin, sporcularımızın bilgi ve donanımlarının artması için seminerler, toplantılar yapmaya devam edeceğiz. Vizyonumuzun gelişmesi için ihtisas gezileri düzenleyeceğiz. ATFF olarak sportif alanda Türkiye-Avrupa arasında köprü vazifesi misyonumuzu üst düzeyde yerine getireceğiz. Faaliyet planlarımızı hazırlarken Başkonsolosluğumuzla koordineli çalışmak istiyoruz. Fikir ve önerilerine çok önem veriyoruz“ dedi.