30/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Avrupa ASİP Derneğinin Başarısını Konuşacak

 

BW-HABER

Karlsruhe 13 Mayıs 2018


Karlsruhe DİTİB Merkez  Cami öğrencilerine  Avrupa Sivil İnsiyatif Platformu tarafından yemek ikramında bulunuldu. ASİP Genel Başkanı Sedat Demir ve Karlsruhe şube başkanı Rıfat Karayer tarafından verilen yemeğe, ASİP Genel Başkanı Sedat Demir,  ASİP Karlsruhe Başkanı Rıfat Karayer, DİTİB Merkez Cami yöneticilerinden Levent Yıldız, Ahmet Koç ve din görevlisi Enes Kaleağası,  öğrenci velileri ve  öğrenciler katıldı. 

ASİP Karlsruhe başkanı Rıfat Karayer ‘ Bugün düzenlediğimiz ikinci  program ile çocuklarımızın eğitim yerlerine severek gelmelerini, farklı hoş bir zaman geçirmelerini istedik bunuda başardık. Bizler çocuklarımızı desteklemeye devam edeceğiz. ‘ 

ASİP genel başkanı Sedat Demir, ” DİTİB Merkez Cami öğrencilerine bugün verdiğimiz ikram ile onların yanında olduklarını, birlikte yemek yiyerek kardeşlik duygusu içinde beraberliğimizi bir kez daha perçinledik. Çocuklar derslerine daha bir istekli geliyorlar.Onlar için güzel farklı bir gün. Onların yüzlerindeki tebessüm bizlere yeter. ”

DİTİB Cami lokalinde çocuklara döner, salata ve tatlı yemek ikramının ardından, din görevlisi Enes Kaleağası yemek duası okudu. ASİP genel başkanı Sedat Demir önümüzdeki günlerde, Makedonya’da yaşayan 528 Türk’e Ramazan ayı münasebetiyle yardım götürecek. Sedat Demir bu konuda yardımseverleri harekete geçmeye davet etti.