18/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Baden-Baden Kentine Aktif, Sportif, Sosyal Din Görevlisi Geliyor.

bünyamin0


BW-HABER   Baden-Baden  24 Temmuz 2016 Pazar 21:39


Baden-Baden kentine aktif, sportif din görevlisi geliyor.

Baden-Baden kentinde görev yapacak olan Bünyamin Çiçekler 46 yaşında evli 3 çocuk sahibi. Konyalı Bünyamin Çiçekler oldukça aktif bir din görevlisi.

1980 yılında medrese tahsiliyle başlayan eğitim hayatı ile bugün 25 inci yılını dordurduğu mukaddes görevinde Bünyamin Çiçekler,  Baden-Baden DİTİB Fatih Camii’nde ki yeni görevi ile bir dönüm doktasınında başlangıcında.   İmam hatip lisesi, sosyal bilimler ve ilahiyat fakültesi tahsili ile  meslekte iyi bir donanıma sahip Diyanet işleri başkanlığının  bir çok projesine katılması  tecrübelerini  geliştirerek daha verimli hizmet etmesinde etkisi oldu. Gençlik ve spor bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığının  ortaklaşa düzenlediği yaz dönemi gençlik kamplarında eğitici ve manevi lider olarak görev alması, Baden-Baden kentinde bu tür çalışmalarında yapılacağı işaretini veriyor.

Gençlere Ok Atma, Painball, At Binme Fırsatı Geliyor… 

 Bünyamin Çiçekler;

 Yurdumuzun farklı bölgelerinden gelen gençlerle tanışma ve onların sorunlarıyla bire bir ilgilenme fırsatı bulmam Özellikle yurtdışı görevimde ki gençlere yönelik projelerim de bana ilham kaynağı oldu. Hem Spor bakanlığı hem Diyanet işleri başkanlığımızda ki yetkililerle gerekli görüşmeleri yaptım inşallah gelecek yaz programına yurtdışında ki gençlerimizi de programlara dahil edeceğiz. Programlar bir haftalık periyotlarda Ok atma , Painball ,Matrak ,At binme gibi ata sporlarımızın aktiviteleri ve dini bilgiler istasyonlarından oluşmaktadır.

Bu programlar sayesinde yurtdışındaki gençlerimiz hem Ata sporlarını yakından tanıyarak bizzat yaşayacak hem oradaki gençlerle tanışarak Türkiye ile Avrupa gençliği arasında bir köprü kurmuş olacağız.

Yurt Dışında Tecrübeli,  

Eşimin ailesi Karlsruhe’de yaşıyor.  Bu sebeble her yılbaşı dönemin de yıllık izni mi Almanya da kullanıyorum. Karlsruhe Ditib Merkez camide dahil olmak üzere Farklı bölgelerde farklı camilerde programlara katıldım. Cemaat yapısı beni hep heyecanlandırdı. Buradaki  Camilerimizde cemaatimiz vatanımızın hep farklı köşelerinden. Farklı kültüre sahib bu kadar kişiye hizmet etmek benim için bir ayrıcalıktır.

Geleceği Birlikte İnşaa Edeceğiz

Şu tesbiti gördümki, dönmek için buraya gelen vatandaşlarımızın torunları dedeleri gibi dönmeyi düşünmeyip aksine burda kalıp dinlerinden, dillerinden, kültürlerinden, örf ve adetlerinden kopmadan burada bir gelecek inşa etmeyi hedeflemektedir. Bende bu inşa edilen gelecekte buradaki vatandaşlarımıza ve gençlerimize,  doğru harcı, doğru tuğlayı kullanmayı öğreterek sağlam bir gelecek inşasında yardımcı olmak istiyorum. 3 Ağustos da  Baden Baden Ditib Fatih Camiinde başlayacak görevimle 5 yıl boyunca tüm Almanya’da ki vatandaşlarımıza hizmet etmeyi arzuluyorum. Rabbim bu hizmet sürecinde beni mahcup etmeyip en verimli bir şekilde hizmet etmeyi nasip etsin.

BW HABER : Bünyamin Çiçekler gibi aktif bir din görevlisini değerlendirmek, değerlendirmesini dinlemek, onunla birlikte ;  dini, sosyal hayatta çocuklar ile var olamak fırsatı kaçmamalı. Baden-Baden Okul Aile Birliği’ne bu konuda büyük görev düşecek. 

bünyamin6644


bünyamin02