18/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Bankaya Girdiğinde Peşindeki Kötü Niyetli Adamdan Haberi Yoktu

BWHABER

Karlsruhe 3 Haziran 2018


Ludwig-Erhard-Allee’deki Volksbank şubesinin holine gelen genç kız para çekmek istedi. Olacaklardan habersiz bankada holinde bulunan para makinasına yaklaştığında onu izleyen bir çift göz daha vardı. Pazar öğleden sonra 18.10 saatleri sırasında banka holine gelen kötü niyetli adam, henüz 22 yaşında olan genç kızdan  parasını istedi, bıçakla tehdit eden adam garsonların kullandığı para çantası ve dosya çantasını alarak dışarı çıktı. 22 yaşındaki genç kız büyük bir cesaretle, bisiklete ile kaçmaya çalışan soyguncunun üzerine atıldı.

Bu sırada para çantasını almayı başaran genç kız, gaspçının kapşonunu açarak yüzünü gördü. Gaspçı ile kısa süreli mücadeleye giren genç kız elinden yaralanınca soyguncu bisiklet ile City Park yönüne doğru kaçmayı başardı. 
Ancak hırsız sadece 10 Avro ve 22 yaşındaki kızın özel evraklarını aldı. Tüm aramalara rağmen gaspçının izine rastlanmadı.

Gaspçı, yaklaşık 40 – 45 yaşlarında, yaklaşık 175 – 180 cm boyunda, ince , batık yüz, üç gün sakal (gri, beyaz veya sarışın), Almanca konuşmasında aksan yok,  kapşonlu ceket ve güneş gözlüğü var, siyah bir sırt çantası. Bisikleti koyu renkli, konu ile ilgili bilgisi olanlar, Karlsruhe suç masası konu ile ilgili yardımları bekliyor, 0721 – 939 5555