30/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Başarılı Öğrenciye 1 Haftalık Türkiye Tatili

Başarılı Öğrencilerimizi 1 Haftalık Türkiye Tatiliyle Ödüllendirmeye Devam Ediyoruz!

 

T.C. Almanya- Karlsruhe Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliğince yürütülen “Haydi, Türkçe Konuş Benimle!” adlı dil, kültür ve eğitim kampanyası çerçevesinde Türkçe – Türk Kültürü derslerine yönelik katılımı artırmak ve Türkçenin imaj ve prestijini yükseltmek gayesiyle geçen yıl itibariyle başlatılan; Türkçe dersine katılan öğrencilerden tüm okul ders ortalaması en yüksek olan öğrencilerin ailesiyle birlikte ‘1 Haftalık Türkiye Tatili’ ile ödüllendirilmesine devam ediliyor. 

 

AMACIMIZ TÜRKÇE DERSİNE KATILIMI, TÜRKÇENİN İMAJ VE PRESTİJİNİ ARTIRMAK!

Bu çerçevede Eğitim Ataşeliğimize bağlı 13 Bölge Başkanlığı tarafından sunulan bilgiler doğrultusunda 2016-2017 öğretim yılında Türkçe ve Türk Kültürü derslerine katılım gösteren ve tüm okul ders ortalaması en yüksek bulunan öğrenciler arasından ‘A. Latife Çınar’ ailesiyle birlikte 1 haftalık Türkiye tatili hediyesi kazandı.

 

Aleyna Latife Çınar ve ailesi “Muğla ili Fethiye ilçesinde Atlas Ölüdeniz Otel´de” İşletmeci Yeşim Burger tarafından özel bir şekilde karşılanıp konuk edilecekler.

 

A. LATİFE ÇINAR MATEMATİM PROFOSÖRÜ OLACAK!

İlk olarak geçtiğimiz eğitim-öğretim yılında başlatılan başarılı öğrencilerin tatille ödüllendirilmesi geleneğinin vatandaşlarımız ve çocuklarımız nezdinde oluşturduğu motivasyonun önemine dikkat çeken T.C. Karlsruhe Eğitim Ataşesi Gürkan Avcı, Ataşeliğe çağırdığı Çınar ailesiyle yaptığı görüşmede büyüdüğünde ‘Matematik Profesörü’ olacağı hedefini- sözünü veren A. Latife Çınar ve ailesini tebrik etti.

 

Annesi Semra Çınar ve teyzesi İkbal Özdemir’in de hazır bulunduğu ziyarette öğrencimiz ve ailesini makamında ağırlayan ve kendileriyle hatıra fotoğrafları çektiren Gürkan Avcı, Aleyna’nın ailesini kutlayarak şunları kaydetti;

 

EĞİTİME KATKI VEREN İŞ ADAMI VE İŞ KADINLARIMIZA MÜTEŞEKKİRİM!

Öncelikle Ataşelik olarak 21 ay önce başlattığımız, yüksek bir teveccüh ve başarıyla yürüttüğümüz “Haydi, Türkçe Konuş Benimle!” adlı dil, kültür ve eğitim kampanyamıza nazik sponsorluklarıyla destek veren iş adamlarımıza ve iş kadınlarımıza tüm içtenliğimle teşekkür ediyorum. Çünkü gerek “1 Haftalık Türkiye Tatili” hediyemizde gerekse kampanyamızın hemen her bölümünde verdikleri maddi ve manevi desteklerle, katkı ve sponsorluklarla gurbetteki vatandaşlarımıza daha güçlü ve daha nitelikli bir şekilde hizmet ulaştırabiliyoruz. Kendilerine müteşekkirim.

ALMANYA’DAKİ 65 YILLIK MAZİMİZİ BÜYÜK BAŞARILARLA TAÇLANDIRMALIYIZ!

Almanya’da en genç ve dinamik bir nüfusa sahip Türk toplumu olarak türlü sıkıntı ve problemleri aşarak geldiğimiz 65 yıllık mazimizin en büyük ve en saygın başarılarla taçlanması gerekiyor. Bu da çocuklarımızın eğitimine her şeyden daha çok çaba göstermekle mümkündür. ‘En hayırlı miras iyi bir diplomadır’ düsturuyla mümkündür. Çocuklarımıza dilimizi ve kültürümüzü öğretmek ve okul hayatında en büyük desteği vermeliyiz. Aksi alde 65 yıllık mazimizi, en büyük servetimiz ve varlığımız olan çocuklarımızın hakkını vermemiş oluruz.  

 

TÜRK – ALMAN DOSTLUĞUNA EN BÜYÜK KATKI EĞİTİMLE OLUR!

Öz benliğini koruyabilmiş ve en kaliteli okulları başarıyla tamamlamış Türk çocukları ve Türk gençliği sayesinde Türkiye ve Almanya arasındaki dostluk ve iş birliğinin en güzel ve en hayırlı sonuçlarını çıkarmamız mümkün olabilir. İşte böyle bir gençlik sayesinde Türk toplumu, Almanya’da daha mutlu, müreffeh ve muteber olur. İşte bu sayede Almanya’nın her alanlardaki yükselişinde büyük emek ve katkıları bulunan Türk toplumu hak ettiği saygı ve vefayı görür. İşte o zaman Almanya Türk toplumu olmadan hep bir eksik kalır.

 

TÜRKÇE DERSİNE KATILAN ÇOCUKLAR OKULDA DAHA BAŞARILI!

Yapılan bilimsel araştırmalara göre çift dilli çocuklar eğitimde daha başarılı oluyor. Ve yine Türkçe dersine katılan öğrencilerin diğer okul derslerinde daha başarılı olduğu bir gerçek. Bu hem ailenin bilinç ve farkındalığı ile alakalı hemde öğrencimizin Türkçe dersine katılımıyla oluşan sonuçlarla alakalı. O nedenle Türkçe dersindeki başarının genel okul derslerdeki başarı ile birlikte pekiştirilmesi gerekiyor. Siz Almanya’nın birinci sınıf yurttaşlarısınız. Bu durumu pekiştirmeniz içinde çocuklarınızı en iyi okullarda okutmaya, en iyi diplomaları alma hedefine onları motive etmeye mecbursunuz.