23/10/2021

BW News

Nachrichten aus der Welt

Başbakan Kretchmann İlk Defa BW Uyum Ödüllerini Verdi

BW-HABER Stuttgart

Başbakan Winfried Kretschmann (Yeşiller) 21 Mayıs Salı günü uyum konusunda üstün çalışmalar yapan insanları, dernekleri ve projeleri onurlandırdı.
Başbakan Kretchmann’a göre, proje çalışmalarının topluma uyum konusunda katkısı büyük, “Ödülle birlikte, sivil toplumun, belediyelerin, idarelerin, derneklerin ve ülkedeki şirketlerin muazzam bağlılıklarına saygı göstermek istiyoruz”.

‘Uyum konusunda çalışmalar Baden-Württemberg’in her yerinde yapılıyor ve bir çok yüzü var. Çok sayıda insan, topluluk ve kuruluş, ülkeye göçmenlik geçmişi olan veya olmayan başarılı ve doğal bir şekilde bir arada yaşamaları için büyük bir tutku ile bağlı kalmaktadır. ” diye ifade eden Başbakan Winfried Kretschmann, Stuttgart’taki yaklaşık 800 misafirin önünde, Sosyal ve Uyum Bakanı Manne Lucha ile birlikte farklı 4 kategoride ödül verdi.

Sosyal ve Uyum Bakanı Manfred Lucha (Yeşiller), ülkedeki insanların yaratıcı ve kararlı çalışma sergilediğini ifade ederek, “Eğer hepimiz bir araya gelirsek uyum başarılı olacak” Dedi.
Ödül törenine katılan 380 dernek, kurum, kuruluş arasında Karlsrue’den United Karlsruhe Basketball’de yer aldı. Programın sonunda Başbakan Kretchmann ile görüşen UKB yöneticisi Yaşar Sekban, United Karlsruhe Basketball’a ait tişört ve kupa hediye etti. Yaşar Sekban, ‘ Bu hediye ile sayın Kretchmann UKB basketbol derneğinin doğal üyesi olmuştur.’ Dedi.

Ödül töreni görülmeye değerdi
“Çocuklar ve Gençler” kategorisinde, 3.000 € değerinde birincilik ödülünü Diakonisches Werk Lörrach Psikososyal Merkezi aldı . Aynı kategoride ikinciliği, Mannheim’den “Jungbusch’taki Buschgirls”, üçüncülüğü Böblingen’deki

Heidelberg’den “sivil toplum” kategorisinde “Geleceğini Pişir” ile 4.000 Euro’luk birincilik ödülüne layık görüldü. “Şirketler ve Dernekler” kategorisinde birincilik, Plochingen’deki (Esslingen bölgesi) Esslingen Kirchheim atölyeleri “Café Morlock” aldı. “Belediyeler ve idareler” kategorisinde birincilik Ravensburg’a gitti.