14/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Başkan Arnold Johannes’ten Büyük Ders

Arnold Johannes Ettlingen Belediye Başkanı

BW-HABER

Ettlingen 1 Temmuz 2018


Almanya’nın  Karlsruhe kenti yakınlarındaki Ettlingen kasabasında DİTİB Mevlana Camisi’nin her yıl düzenlediği Kültür Festivali’ne katılan Ettlingen Belediye Başkanı Johannes Arnold, kendi facebook sayfasından paylaştığı bir yazı ile insalık dersi verdiğini gösterdi. Arnold, “Buraya katılmamam için isimsiz mektuplar gönderildi, tehditler aldım. Ama benim, etkinliğe katkı sağlamak isteyen insanlarla karşılaşmam çok önemli” dedi.

Kendisine gelen tehdit dolu mektuplara aldırmadan Ettlingen DİTİB Camisine kültür festivalinde kullanılmak üzere 3.700 metrekare park alanını tahsis etti. Başkan Arnold bununlada yetinmedi, DİTİB kültür festivalinde sıraya girip yemek aldı ve festivale katılanlar ile bir araya geldi.  Johannes Arnold çay içerken  çektirdiği resimide facebook sayfasında paylaştı. 
Resimin hemen altına Almanlar, Türk mutfağına övgüler yağdırırken, en çok mantı yemeğini beğendiklerini ifade ettiler. 

Ettlingen Mevlana Cami başkanı Hayri Güney ‘ Festivaller, kültür günleri bizleri yaşadığımız toplum ile entegre ediyor. Karşılıklı anlayış ve saygı çerçevesinde toplumlar barış ve huzur içinde. Kültür günümüzü ziyaret eden Alman komşularımız en çok bizim mutfağımızı ve müziğimizi beğeniyor. ” Dedi.

Ettlingen Cami sekreteri Ahmet Tuğrul Kibar, ” Kültür günümüzde bizlere destek veren Ettlingen belediye başkanımız Johannes Arnold‘a özellikle teşekkür ederiz. Bizlere çok iyi bir imkan verdi. Bizlerde bunu Alman komşularımız ile paylaşarak değerlendiriyoruz.”