27/11/2022

BW News

Nachrichten aus der Welt

Başkonsolos Ahmet Akıntı veda etti

 

BW-HABER

Stuttgart 15 Eylül 2018 


Başkonsolos Ahmet Akıntı veda etti

Başkonsolos Ahmet Akıntı veda programı konuşmasında, derneklerin çalışmalarına değinerek stk ların önemi üzerinde durdu. Akıntı stk temsilcilerine yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekür etti. Federal Milletvekili Nils Schmid ve eşi Tülay Schmid yaptıkları kısa konuşmada Ahmet Akıntı’nın Türk ve Alman toplumlarına yaptıkları katkıdan dolayı teşekkür etti. 

Stuttgart Başkonsolosumuz Ahmet Akıntı’nın  görev süresinin dolması ve Ankara merkez görevine atanması dolayısıyla, Piri Reis Restaurant’ta Kilim Gazetesi olarak düzenlenen veda programına, Baden- Württemberg eyaleti eski Başbakan Yardımcısı, Ekonomi ve Maliye Bakanı, yeni Federal Milletvekili Dr. Nils Schmid ile Eşi Tülay Schmid, Dünya Boks Şampiyonu Fırat Arslan, Ticaret Ataşemiz Mehmet Ali Çolakoğlu, Eğitim Ataşemiz Dr. Ümit Kaptı ve Din Hizmetleri Ataşemiz Musa Uzun, ASİP genel başkanı Sedat Demir ile bölgede faaliyet yürüten sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, esnaf ve işadamları katıldı.

Ahmet Akıntı kimdir?
1998 yılında Dışişleri Bakanlığı’na katılan Başkonsolos Ahmet Akıntı, Stuttgart Başkonsolosluğu’ndan önce, Frankfurt Başkonsolosluğu’nda Muavin Konsolos (2000-2003), Bağdat Büyükelçiliği’nde İkinci Katip (2003-2005), Moskova Büyükelçiliği’nde Başkatip ve Büyükelçilik Müsteşarı (2007-2010) ve Kazan Başkonsolosu (2010-2012) olarak görev yaptı. Dış temsilciliklerdeki görev almadığı dönemler de Dışişleri Bakanlığı merkezinde çeşitli görevler almış olan Başkonsolos Ahmet Akıntı İngilizce ve Rusça biliyor.