30/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Mine Kılıçer yeniden aday olmadı

BW-HABER Karlsruhe

Almanya’nın Karlsruhe kentinde faaliyet gösteren Karlsruhe Türk kadınlar Derneği Başkanı Mine Kılıçer 27 Nisan 2024 Cumartesi yapılan Genel Kurul toplantısında yeniden aday olmayacağını açıkladı. KTKD Başkanı Mine Kılıçer, Karlsruhe’de düzenlenen Genel Kurul toplantısında yeniden aday olmayacağını yeni isimlerle yola devam edileceğini söyledi.

Mine Kılıçer, açıklmasına şöyle devam etti, ‘Biraz buruk, biraz mutlu kamaşık duygu var. Tam 10 yıldır bu görevdeyim Allah’a şükür görevimi tam olarak yerine getirdim. 10 yılllık başkanlık görevimde bir çok iyi insnalarla tanıştım . Bu işler gönül işi olduğu için burada başarı kolay oldu. Hedefe ulaştığımızda da büyük huzur ve mutluluk duydum. Geriye baktığımızda bir çok işlere güzel imzalar attığımızı gördüm. Tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum, eşim Nihat Kılıçer’e, oğullarıma ve büyük teşekkürü hep yanımda duran kızım Yeşim Kılıçer’e teşekkür ediyorum.’ dedi.

Genel Kurul toplantısında yeni yönetim belirlendi. Karlsruhe Türk Kadınları Derneği Başkanı Sevil Kantarcı olurken, yönetim şu isimlerden oluştu; ikinci Başkan Yasemin Kurt, sekreter Kübra Nur Okçu, muhasebe Yeşim Coşkun, muhasebe denetleme Efsun Gürel Devernitz oldu.

Mine Kılıçer yeni yönetime başarılar diledi. Kılıçer Türk kadınlar Derneğinin çalışmalarında her daim destek olmaya devam edeceğim. Kendime ait yine başka projelerim var. Vakit darlığı, projemin geliştirilmesi gibi konular nedeniyle başkanlık görevimi bırakmış oldum. Ama yine Türk Kadınlarıyla birlikte her zaman topluma faydalı işler yapmaya devam edeceğiz.’ dedi.

KTKD Başkanı Sevil Kantarcı, ‘ Karlsruhe’nin köklü ve örnek gösterilen sivil toplum kuruluşu KTKD yın başkanlık görevinde bulunan Mine Kılıçer’e yapmış olduğu çalışmalardan dolayı teşekkür ederiz. KTKD olarak bizlerde kaldığımız yerden çalışmalara devam edeceğiz. Hem yaşadığımız şehre hemde kadınlarımıza katkıda bulunmak için başlattığımız sosyal projeler devam edecek. Tüm kadınlarımızı bize destek olmaya davet ediyoruz. ‘ dedi.