14/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Başkonsolosluk destekli yardım kurslarına katılan 8 öğrenci ‘Gymnasium’ da

Yeni kontenjan geliyor… Başvurunuzu hemen yapın...

BW-HABER Karlsruhe

Karlsruhe Başkonsolosu Banu Terzioğlu’nun himayeleri, Karlsruhe Eğitim Ataşesi Uğur Acar’ın destekleriyle,Karlsruhe Okul Aile Birliği Derneği çatısı altında açılan ‘Okul Yardım Kursları’ başarıları göz kamaştırıyor. Karlsruhe Okul Aile Birliği binasında açılan ‘Okul Yardım Kursları’ nın yöneticisi Filiz Sofyalı, geçtiğimiz sene 8 öğrencinin lise seviyesi okulu, ‘ Gymnasiıum’ tavsiyesi aldığını söyledi.

Karlsruhe Okul Aile Birlği’nin kuruluş gayelerinin, Almanya’da yaşayan Türk öğrencilerin başarılarını artırmak, sorunlarını çözmek olduğunu kaydeden Karlsruhe TOAB yöneticisi Filiz Sofyalı, “Türk çocuklarının okul başarılarını yükselterek, almış oldukları eğitimi de üst seviyelere çıkarmak için Karlsruhe Eğitim Ataşeliğinin destekleriyle kapasitesini artıracağız” dedi.

Karlsruhe Eğitim Ataşeliği tarafından, Türk gençlerinin başarılarını artırmaya yönelik Karlsruhe Okul Aile Birliği çatısı altında açılan ‘Okul Yardım Kursları’nda; Matematik, Almanca, İngilizce, Fransızca, Fizik, Kimya gibi okul derslerine takviye yapılıyor.

Filiz Sofyalı, Karlsruhe Eğitim Ataşeliği desteklerinde 3 öğrencinin daha Okul Yardım Kurslarından faydalanabileciğini belirterek, kapasiteyi aşmadan en iyi eğitim ortamını sağlayarak, çocuklara okul derslerinde yardımcı olmaya devam edeceğiz dedi.

Karlsruhe OAB ‘ Okul Yardım Kursları’ için açılan 3 öğrencinin daha kayıt yapabilecek. Okul kayıtları için Kaiserallee 12 d de bulunan KOAB’ne veya Okul Yardım Kurs yöneticisi Filiz Sofyalı başvurması yeterli.

Okul yardım dersleri online olarak düzenlenecek. Kurslar 3 üncü sınıftan 13 üncü sınıfa kadar düzenlenecek, haftanın her günü katılım olanağı verilecek.

Türk çocuklarının Almanya’da hayallerini gerçekleştirebilmesi için eğitimde başarı şarttır.