30/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Starzburg Başkonsolosu Muzaffer Rami Şaylıman’dan, Avrupa Türk Futbol Federasyonu’na Destek

BW-HABER
Starzburg 6 Ekim 2019

Avrupa Türk Futbol Federasyonu ATFF yöneticileri ve ATFF Fransa Temsilciliği ön sözleşmesi için düzenlenecek imza töreni öncesi TC Strazburg Başkonsolosu Muzaffer Rami Şaylıman tarafından Strazburg Başkonsolosluğunda ağırlandı
Başkonsolos Muzaffer Rami Şaylıman Pazar günü olmasına rağmen ATFF ve Fransa ATFF Temsilciliği üyelerini Starzburg Başkonsolosluğunda kabul etti. Başkonsolos Muzaffer Ramiz Şaylıman, Başkonsolosluk binası hakkında misfirlerini bilgilendirdi.

Strazburg Başkosolosluğunda düzenlenen resepsiyona; ATFF Genel Başkanı Levent Karaca, ATFF Başkan Vekili Ayhan Yıldız, ATFF Fransa Temsilciliği Başkanı Emin Canlı, ATFF Fransa Temsilciliği Başkanvekili Mustafa Gedik, ATFF Fransa Başkan Yardımcısı Süleyman Bostan, ATFF Genel Başkan Yardımcısı Cahit Öner, ATFF Başkan Yardımcısı ve Spor Alt Yapı Sorumlusu Kemal Akyol, ATFF Teşkilatlanma Başkanı Sedat Demir, Avukat Turgut Yeşildağ, Avukat Ender Konakçı, Avukat İlyas Güçlü, ATFF Basın Yayın Sorumlusu Yaşar Sekban, Fransa Alt Yapı Temsilcileri, iş adamları, siyasetçi ve sporcular katıldı.

Ailelerimiz büyük mücadele verdi

Starzburg Başkonsolosluğundaki resepsiyonda, BaşkonsolosMuzaffer Rami Şaylıman ATFF’nin çalışmalarında başarılar diledi ve Türk sporuna hizmet ve katkılarının olacağı inancını paylaştığını söyledi. Başkonsolos Şaylıman’ Babalarımızın, annelerimiz büyük mücadele verdiler, yaptıkları çalışmalar ile kültürümüzün varolmasına büyük katkıları oldu. 9 yıldır Fransa’da görev yapıyorum. Neden Fransa’da daha çok doktor ve milletvekillerimiz çıkmıyor yada mühendislerimiz niçin bu kadar az bunu konuşmalıyız. Dernekler bir adım daha ileriye gitmeli. En iyi yerlerde en iyi görev alabilmeliyiz.’

ATFF gençlerimize sahip çıkmalı

‘Buraya gelen ilk nesil, kısa zamanda geri dönemek amacıyla geldi. Kalıcı olmayı kimse düşünmedi. Son on senede bu durum farklılaştı. Yunus Emre, Yurt Dışı Akrabalar Topluluğu Başkanlığı, Türkçe Dersi Öğretmenleri ve vatandaşlarla iç içe olan konsolsoluklar var artık. Sivil toplum örgütlerine büyük görevler düşüyor. Burada güç birliği olmalı. Sizin yaptığınız çalışmalara değer veriyorum. Çok değerli gençleri keşfetme ve gençleri spor dünyasına kazandırma konusunda başarılı olmanızını diliyorum. 18 yaşından sonra çocuklarımız sporda ilerleyemiyor. Bu gençlerimizi desteklemeliyiz. Ayrıca gençlerin kötü alışkanlıklarından kurtulmaları yönününde çalışmalar yapmanız önemli.’

ATFF Genel Başkanı Levent Karaca, Başkonsolos Muzaffer Rami Şaylıman’a gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ederek; ‘ Hem bizlere hemde Türk sporuna Avrupa’da değer bvermenizden dolayı teşekkür ediyorum. Bizlerde sizlerin bu güzel konuşmasından cesaretle çalışmalarımızı Fransa’da daha da güçlendireceğiz. Birlikten kuvvet doğar diyerek spor aracılığı ile güçlü bir lobi oluşturmalıyoz. Yaşadığımız ülkelerde federasyonlarda görev almalıyız.Türkiye’nin hakkı yeniyor, Avrupa futbolunda hak ettiği yeri alamıyor. Önder kişilerle parlementolara, federasyonlara girerek bir lobi, güç olmalıyız. Bizde burada Fransa toplantımızın ilkini sayın Başkonsolosumuzun binasında gerçekleştirmekten çok mutluyuz.’ dedi.

Fransa ATFF Temsilciliği Başkanı Canlı Emin‘de konuşmasında ‘ Sayın Başkonsolos Muzafer Rami Şaylıman bizleri bir Pazar günü burada ağırlaması bizler için büyük onur oldu. Bugün Strazburg’ta önemli bir birliğe adım atacağız. Türk spor dünyası için ciddi bir adım, tüm Fransa’ya vatandaşlarımıza hayırlı olsun. ‘ Dedi.

Türkiye’nin yurtdışındaki en büyük kosolsoluk binası olan Starzburg Başkonsolosluğu 10 bin metre kare alanda inşa edildi. 9 Ocak 2015 tarihinde başlayan projede 7 kat üzerine 4 ayrı konsolosluk, resmi konutlar ve büyükelçilik binaları yer aldı.