14/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Bomba Tehditi İle …

 

IMG_5553

BW – HABER   Mümin Şen – Yaşar Sekban

BOMBANIN PİMİNİ ÇEKERİM !!!  ONU YAKALAYACAKSIN !!!

Sanayi bölgesine götürmek istedi, bomba var dedi… bıçak boğazımda… öleceğime inandım…

Karlsruhe’de Hollywood filmlerini aratmayacak bombalı, bıçaklı kovalamaca Eckener Caddesinde bitti.

2 Şubat Salı akşamı taksi merkezine gelen bir arama ile başlayan dehşet akşamı, olacaklardan habersiz Türk taksici Yaşar A (44) nın Karlstr. 31 numarada müşteri var anonsuna gitmesi  ile başladı.

Karlstr.’ye  gelen Y.A.,  30 yaşlarında genç zayıf ancak sinirli görünen bir kişiyi taksiye aldı. Yaşar A olayı şöyle anlattı ”Önce Aral benzin istasyonuna gitmek istediğini söyledi,, sonra benden sigara istedi, içmiyorum dedim. Bana telefonunu ver deyince hayır veremem dedim. Eberth caddesine geldik. Trafik tıkanıktı, bana Daxlanden’a git dedi, Rhein caddesine ve Eckener caddesine geldiğimizde mavi bir araba gördü aniden fırladı elinde kılıç büyüklüğünde bıçak vardı. Öndeki bir arabayı parçalamaya başladı, arabaya büyük zarar verdi. Meğer sevgilisiymiş ve çok kızmış. Artık kaçmak istiyordum ondan. Sol elim ile oğluma mesaj attım rehin tutulduğumu bildirdim. Şahıs bana Rheinstetten istikametine gitmemi aracı yakalamamı istedi. Arabayı kaybettik. Öndeki bir aracı gösterip bunu yakala dedi. B 36 yoluna çıktık arabayı yavaş kullandığımı söyleyerek bıçağı boğazıma dayadı ve arabada bomba var pimi çekerim dedi.Sanayi bölgesine beni götürmek istediği an artık beni öldüreceğine inandım.Sonra tekrar  Eckener Caddesine geldik, polis lambalarını gördüm yolu kesmişlerdi. Türk kökenli polisi gördüğümde çok sevindim.” dedi

Aracı polisin durdurması ile birlikte dışarı çıktığını, Türk kökekenli polis ile gözgöze geldiğini o an Allah’a çok şüür ettim dedi. Araçta bomba araması yapıldı. Saldırganda bomba çıkmazken, kullandığı kılıcı o mağazadan nasıl aldığı araştırılyor. Türk taksici sağlık durumunun iyi olduğunu ifade ederken, Karlsruhe Polis Teşkilatı soğukkanlı tavırlarından dolayı tebrik etti. Saldırganın üzerinden oldukça yüklü para çıktı.