03/03/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Bu olay aydınlatılmalı

Nezahat Baradari, MdB, SPD. Copyright: photothek.net

BW-HABER Berlin
Almanya’da sabah okula giderken bıçaklı saldırıya uğrayan 14 yaşındaki Ece Sarıgül hayatını yitirdi. Ecenin kız arkadaşının tedavisi halen devam ediyor.
Almanya’nın Ulm kenti yakınlarındaki Illerkirchberg beldesinde okula giderken bıçaklı saldırıya uğrayan iki kız çocuğundan 14 yaşındaki Ece Sarıgül hayatını kaybetmesi konusunda Almanya Federal Milletvekili Nezahat Bahadari, bir basın açıklması yaptı. Federal Milletvekili Nezahat Bahadari şu açıklamayı yaptı;

“Ece’nin Acısını Paylaşıyor, Sarıgül Ailesine Başsağlığı Diliyorum”
Almanya’nın Baden-Württemberg Eyaleti Illerkirchberg beldesinde okula giderken uğradığı bıçaklı bir saldırıda 14 yaşındaki Ece Sarıgül hayatını kaybederken, aynı olayda yaralanan Nerea M’nin ise tedavisi sürüyor.
Almanya federal meclis milletvekili, çocuk ve gençlik sağlığı raportörü ve çocuk doktoru Nezahat Baradari, kederli Sarıgül ailesine taziye dileklerini iletirken şu açıklamada bulundu:
“Ece Sarıgül kızımızın uğramış olduğu bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybedişi ve bir başka kızımızın, Nerea M’nin yaralanması beni derinden sarstı. Ailenin acısını hissediyor ve paylaşıyorum. Başta anne ve babası olmak üzere aile ve akrabasına başsağlığı ve sabırlar, Ece’ye ise Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanı cennet, devri daim olsun. Aileye metanet, sabır ve güç-kuvvet diliyorum. Nerea M’ye ise geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, yaşadığı travmayı bir an önce atlatarak sağlığına kavuşmasını diliyorum.”
Olayın tüm yönleriyle aydınlatılmasını ve saldırganın hak ettiği en ağır cezaya çarptırılmasını dilediğini belirten Baradari, bu tür acıların bir daha yaşanmaması için de tüm sorumlulara yönelik çağrıda bulundu:.
“Olay her yönüyle aydınlatılmalı, güvenlikle ilgili ihmaller söz konusu ise bunların sorumlularından hesap sorulmalıdır. Yerel yetkililerden güvenlik konusunda daha hassas davranmalarını bekliyorum. Halkın güvenliği konusunda Baden-Württemberg Eyaleti karar vericilerine ve yerel kolluk güçlerine büyük sorumluluklar düşüyor. Güvenliğin sağlanabilmesi için caydırıcı önlemlerin yanında çok yönlü tedbirlerin de alınması gerekiyor: Ön alıcı tedbirlerden tutun – yollar, alt-üst geçitler gibi – şehir altyapısının güvenliğe katkı sağlayacak biçimde düzenlenmesi gibi. Bu tür olayların bir daha yaşanmaması için konuyu bulunduğum bütün mecralarda dillendireceğim ve gerekli mercileri bu yönde uyaracağım”, diye ekliyor milletvekili Baradari.

—- Basın Bülteni Başlangıcı —–