12/07/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Çalışma Ataşeliğinden Gençlere Davet

BW-HABER

Karlsruhe 15 Aralık Cuma 2017


KARLSRUHE – ‘Mesleğe İlk Adım 2018 ’ ismi altında  20 Ocak Cumartesi 10:00 ile 15:30 arası  Güney Almanya’nın en büyük meslek fuarı organizasyonu, Karlsruhe Sanayi Ticaret Odası (IHK), İş Ajansı ( Arbeitsamt) ve Karlsruhe Zanaatkarlar Odası (Handwerkskammer) tarafından düzenlenecek her üç kurum ile de ortak çalışmalara imza atan Karlsruhe Başkonsolosluğu’da bilgilendirme standı ile hem Türk gençlerine hem de Alman gençlerine hizmet verecek.

İlgi Beklenenin Üstünde

İlginin her yıl artarak devam ettiği meslek fuarı bu sene dördüncü  kez DM Arena’da düzenlenecek. Geçtiğimiz yıllara nazaran  ilgide ki artışın velilerin ve genç meslek adaylarının konuyu artık daha ciddiye aldığı görüşü hakim. Dm Arena’da düzenlenen meslek fuarına geçtiğimiz sene   yaklaşık 18.500  kişi tarafından ziyaret edilerek yeni bir rekor kırılmıştı. Karlsruhe Çalışma Ataşeliği 140 genç meslek adayı ile yüz yüze görüşürken, 200 kadar gencede meslek konusunda bilgi vermişti. 

Karlsruhe Çalışma Ataşeliği meslek adayı gençleri nitelikli meslek seçimi konusunda uyararak, ‘ Mesleğe İlk Adım 2018 ‘ fuaraına mutlaka katılmalarını istedi. 

 

Karlsruhe’de düzenlenecek  meslek fuarına  300 firma, 230 mesleği tanıtacak.  Fuara  Daimler Mercedes, Siemens, Robert Bosch  gibi dev Alman firmaları yine gençlerin çekim merkezi olacağa benziyor.  Fuarda bankalar, metal firmaları, hizmet sektörü, kurum ve kuruluşlar yer alacak.