13/04/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Çocuk Hakları İçin Koştular

BW-HABER

Karlsruhe 8 Temmuz 2018


Almanya’nın Karlsruhe kentinde, Avrupa’da tek basketbol sosyal proje olan ”United Karlsruhe Basketball”, çocuk hakları için koştu. Karlsruhe kentinde her sene Temuz ayının ilk haftası düzenlenen  ”24h lauf für Kinderrechte” koşusuna Avrupa’nın tek Türk basketbol sosyal projesi ”United karlsruhe Basketball” 40 kişi ile koşuya yardım amaçlı katıldı. 

Dünya kick boks şampiyonu Gökhan Arslan, eşi Meliha, oğlu Deniz  ve Taylan Arslan ile katıldı. Deniz Arslan 400 m lik sahada sıcaklığın 32 dereceyi bulduğu Karlsruhe’de   çocuk hakları için 27 tur attı. Gökhan Arslan koşu esnasında zaman zaman tebessüm ettiren görüntüler yaşattı. Gökhan Arslan United Karlsruhe Basketball oyuncusu Bekir Hasmercan’ı sırtına alarak koştu.

Çocuklar için koşuya katılan, Avrupa Sivil İnsiyatif Platformu Genel Başkanı Sedat Demir, ” Dünya’nın farklı coğrafyalarından çocuklar ile ilgili gelen kötü haberler bizleri derinden üzmüştür. Burada düzenlenen çocuk hakları ile ilgili organizasyonu yerinden görmek ve neler yapabileceğini anlamak adına burada bulunuyoruz. ‘ Dedi.

Serpa Markt sahibi Ali Çifçi‘nin katıldığı organizasyonda toplam 10.671,20 km mesafe koşularak, 56.199,57 Euro para toplandı. Toplanan paralar yine çocuklar için kullanılacak. 

7 Temmuz Cumartesi saat 16:00’da başlayan koşu, 8 Temmuz Pazar günü 16:00’da bitti. Yardım amaçlı koşuda en büyük bağış Lessing okulundan 10.900 Euro ile geldi. Koşuya toplam 43 dernek, kurum, kuruluş ve firma katıldı. SG Siemens sahasında düzenlenen organizasyonda United Karlsruhe Basketball yöneticileri geceyi sahada geçirdi.