14/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Dortmund’ta Dernekler Biraraya Geldi

img_7976


BW-HABER   Dortmund


Türk sivil Toplum kuruluşları Dortmund `da imkansız gibi görünen bir tabuyu birlikte yıktılar, Önde gelen Tüm sivil toplum kuruluşlarının şikayet ettiği  „biraraya gelip ortak hareket edemiyoruz“ diye eleştirdiği atmosferi geride bırakıp biraraya gelerek,  ortak insiyatif oluşturmak için bir platform oluşturdular. Bu platformda UETD , DITIB , ATIB, BEMIG , IGMG , TÜRK FEDERASYON , ISLÂM KÜLTÜR MERKEZLERI , ADD , Dortmund Trabzonlular Derneği gibi Türk toplumunun önde gelen sivil toplum kuruluşları yer aldı.

 Dortmund Büyükşehir Belediye Başkanı   Ullrich Sierau’yu makamında ziyaret eden yeni oluşum,  Dortmund Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve NRW Eyalet Parlemantosu Milletvekili Adayı Volkan Baran ile İslamofobi , yabancı düşmanlığı , göçmenler ve mülteciler , Türk derneklerin maddi , manevi problemleri , kültür ve eğitim, toplumsal sorumluluklarımızı konu edildiği bir toplantı düzenlendi.

İleriki süreçte tüm çalışmaların birlik ve beraberlik içinde devam edeceği platform tarafından açıklanırken, Dortmund Büyükşehir Belediye Başkanı Ullrich Sierau ile daha güçlü bir iletişim içinde olma kararı aldındı.

 Dortmund Büyükşehir Belediye Başkanı Ullrich Sierau, Türk heyeti tarafından yapılan nezaket ziyaretine teşekkür etti. Yeni oluşumun kendisine iletilen sorun ve dilekleri not aldığını belirten başkan, görüşmelerin devam edeceğini söyledi.