25/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

29 Ekim Coşkusu Devam Ediyor

cumhuriyet-kutlamasi-oab-1


BW-HABER   Schramberg


Cumhuriyete Sahip Çıktılar

Almanya’nın Schramberg kasabasında 4 okul aile birliği tarafından düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlaması büyük ilgi uyandırdı. Schramberg TOAB ev sahipliğinde, Oberndorf TOAB, Furtwangen OAB ve Freundenstadt TOAB’leri tarafından  düzenlenen Cumhuriyet Bayramı Kutlamasına Karlsruhe Eğitim Ataşeliği Koordinatör Öğretmen Emir Aydın Narin katıldı.

Schramberg TOAB Başkanı Aydın Özışık, Karlsruhe Eğitim Ataşeliği Türkçe Dersi Öğretmneleri tarafından hazırlanan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamasında yaptığı açıklamada, Cumhuriyetin önemine değinerek  ”Her anı kahramanlıklarla dolu eşsiz bir mücadele örneği Kurtuluş Savaşımız Aziz Milletimizin var olma mücadelesi, Cumhuriyet ise yeniden dirilişin sembolüdür.
Milletimiz, Cumhuriyeti bütün değer ve kurumlarıyla özümsemiş birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde ülkemizi çağdaş dünya devletleri içinde hak ettiği saygın konuma yükseltmek için gerekli olan iradeyi ortaya koymuştur.” Dedi.

Schramberg TOAB salonunda yapılan kutlamaya 150 konuk katıldı. İlk defa 4 TOAB tarafından düzenlenen Cumhuriyet Bayramı kutlamasının başarı olduğunu söyleyen Oberndorf Okul Aile Birliği Başkanı İsmail Kılıçarslan, ” Geçtiğimiz yıllarda her OAB kendisi tarafından düzenlenen Cumhuriyet Bayramı Kutlamasının birlikte olması şu zor zamanda millet olarak bir araya gelmemiz, bize dahada güçlendirdi. Gelecek yıllarda da birlikte düzenlemeye devam edeceğiz. ” Dedi.

İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başlayan Cumhuriyet Kutlamasında, Türkçe Dersi Öğretmenleri tarafından hazırlanan Oberndorf ve Schramberg Çocuk Korolarının söylediği , Cumhuriyet  Marşları kutlamaya ayrı bir  renk kattı. Öğrenciler tarafından şiirler okunup, Cumhuriyet Oratoryo (müzikli gösteri) gösterisi düzenlendi. Programın sonunda ikramda bulunuldu.

cumhuriyet-kutlamasi-oab-5


cumhuriyet-kutlamasi-oab-6