30/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Dünya Gazeteciler Günü

Berlin Büyükelçiliği Basın Müşaviri Refik SOĞUKOĞLU’dan gazetecilere tebrik mesajı…

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
Berlin, 10.01.2020

Sayın Basın Mensupları,

“Demokrasimizin temel yapı taşlarından olan siz değerli gazetecilerimiz, fedakârca kamuoyunu her zaman doğru ve hızlı bir şekilde bilgilendirmekte, olayları tarafsız bir şekilde halkımıza aktararak Almanya’da yaşayan vatandaşlarımıza büyük önem arz eden hizmeti sunmaktasınız. Gazetecilerimiz aynı zamanda, toplumdan gelen istekleri yansıtarak, kamuoyu duyarlılığının artmasını sağlayan, düşünce ve ifade özgürlüğünün en etkili temsilcileri konumundadırlar.
Almanya’da yaşanan gelişmeler hakkında toplumu bilgilendiren, vatandaşlarımızla devlet arasında iletişimi sağlayan, içinde yaşadığımız ülkenin kültürel, sosyal ve ekonomik gelişiminde etkin bir rol üstlenen yerel basınımız da, özveriyle yerine getirdikleri görevlerini, bundan sonra da aynı duyarlılıkla devam​ ettirerek, Almanya’daki birlikte yaşama kültürünün gelişmesine ve hoşgörü anlayışının yerleşmesine katkı sağlayacağına inancım tamdır.
Bu zor görevi tarafsız, objektif ve basın ahlâk kurallarına bağlı bir şekilde yerine getiren ulusal ve yerel basınımızın ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.”

Refik SOĞUKOĞLU

Basın Müşaviri

T.C. BERLİN BÜYÜKELÇİLİĞİ

Basın Müşavirliği