14/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Dursun Akça’ya yeni görev ; SV Kickers Pforzheim Sportif Menajeri

BW-HABER Pforzheim

Dursun Akça, Almanya’da Landesliga’da mücadele eden SV Kickers Pforzheim takımı ile sezon sonuna kadar sportif menajer olarak anlaştı.

Dursun Akça, 2023-2024 sezonunda Almanya futbol liglerinden olan Landesliga’da mücadelesini sürdüren ve Başkanlığını Murat Şanlıtürk’ün yaptığı SV Kickers Pforzheim takımının sportif menajerliğini yürütecek.

Bu sezon SV Kickers Pforzheim’ın başarısı için çalışacak olan Akça, takımın kurumsallaşması ve başarılı bir sezon geçirmesi için çalışmalara başladıklarını kaydetti.

“En iyi şekilde lige başlamak istiyoruz” diyen Akça, açıklamasında, “Landesliga takımı SV Kickker Pforzheim ile sezon sonuna kadar sportif menajer olarak anlaştım. Kulübün kurumsallaşma ve sportif başarısı sağlaması için kendi tecrübelerimi birikimlerini kulübe sunacağım. Geçen sene takımdan giden oyuncularımız oldu. Şu an ki kadromuz genç ve bir kaç deneyimli oyuncudan mevcut.

Amacımız Landesliga’da kalıcı olmak. Başkanımız Murat Şanlıtürk ile birlikte uyumlu bir şekilde sezon başı çalışmalarımız başladı. Hazırlık maçlarımızı yapıyoruz. En iyi şekilde lige başlamak istiyoruz.” ifadelerine yer verdi.