13/04/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Plan Design Bau ”Siz hayal edin, biz yapalım”

Plan Design Bau firması anahtar teslimi projeleri ile Almanya’da yatırımcının yüzünü güldürüyor

PlanDesignBau firması sahibi Turgut Kaçan ve eşi mimar Selda Çakırgöz anahtar teslimi bina projelerinin yanı sıra cami ve kültür merkezi projeleri ile inşaat ve mimarlık sektöründe göz dolduruyor.

İnşaat sorumlusu Turgut Kaçan, ‘Türkiye’den mobilya ve aksesuar üzeri çalışıyoruz. Bununla bağlantılı olarak inşaat sektöründe çalışıyoruz. Anahtar teslimi bina, evler yapıyoruz. Bununla birlikte bir kaç cami projesinde de çalışıyoruz. Kendi bölgemizde bulunan 5 caminin projesinde veya inşaat kısmında bulunmak istiyorum . Bu benim Allah’tan bir dileğimdi. Şuanda halihazırda yürüyen 60 dairelik bir projemiz var.’ dedi.

Mimar Selda Çakırgöz, ’20 yılı aşkın iş tecrübesine sahip proje, proje geliştirme, iç dekorasyon, inşaat yapımı gibi çalışmalarımız devam ediyor. 2004 senesinde 13 yıl kadar Ankara, Antalya, İstanbul gibi şehirlerde farklı projelere firma olarak katıldık. Almanya’da yaşayan vatandaşlarımıza ve Avrupa yatırımcılarına farklı çalışmalarımız oldu. Ankara’da bulunan Alman Büyükelçiliğine; ruhsat, tadilat konusunda 4 yıllık bir çalışma sunduk. 8 yıldır da Baden-Baden kentinde Plan Bau Desing firması olarak güzel çalışmalara imza atmaya devam ediyoruz.

İbadethane ve kültür merkezleri projesi

Bau Desing olarak kültür merkezleri, cami projeleri üzerinde de çalışmalarımız mevcut. bunlardan bir tanesi Karlsruhe DİTİB Cami külliyesi projesinde; ruhsat, tadilat ve kreş ile ilgili çalışmalarımız oldu. Cami iç dekorasyon ve tanıtımı filmini animasyonu hazırladık. Aynı zamanda Karlsruhe An-Nur Cami için yürütülen ruhsat çalışmamız mevcut.