24/02/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

EFTA Baden Karlsruhe, Veli Temsilcileriyle Buluştu

BW-HABER Karlsruhe / Ettlingen

Europe Football Talent Academy – EFTA Baden Karlsruhe Şubesi veli temsilcileri futbol eğitim sezonu sonu değerlendirme toplantısı düzenledi. EFTA Baden Başkanı aynı zamanda EFTA Baden kurucusu Yücel Şahin, Avrupa Futbol Federasyonu Basın ve Sosyal Medya Sorumlusu Yaşar Sekban ve EFTA Karlsruhe veli temsilcileri toplantıda hazır bulundu.

EFTA Baden Başkanı Yücel Şahin, kısa bir sezon değerlendirmesinde bulunurak, Covid -19 salgını nedeniyle bir süre ara verilen çalışmalara Temmuz ayı itibarıyla devam edildiğini Sağlık Bakanlığının 22 oyuncuya kadar antremanlara katılabileceği yönünde verilen müsade ile sezon sonuna kadar yeşil sahalardan ayrılmadıklarının altını çizdi.
Başkan Yücel konuşmasında şunlara değindi, ‘ Sezonun sonuna gelmiş bulunuyoruz. Salgın nedeniyle 3 ay kadar ara vermek zorunda kaldık. Bu zaman diliminde bir çok defa veli temsilcileriyle görüşme imkanı bulduk. Futbol Federasyonu müsadesi, Sağlık Bakanlığının kararlarına uygun olarak Temmuz ayında tekrar çalışmaya başladık. Bu son veli toplantımızda yeni sezon tarihi belirlendi. Eylül ayında tekrar yeşil sahalarda olacağız. Kurumlarımızla görüşmelerimiz devam ediyor. Çok ciddi büyük bir çalışmanın içindeyiz. Yakın bir zamanda daha büyük bir kurum olarak sahalarda olacağız. Hedefimiz gençlerimizi en iyi takımlarda görmektir. ‘

Yaşar Sekban ; Avrupa çapında isimler olacak

Avrupa Futbol Federasyonu Basın ve Sosyal Medya Sorumlusu Yaşar Sekban’da Avrupa çapında ciddi, alt yapısı olan büyük bir çalışmanın gençlerimiz için yapıldığı müjdesini vererek, ‘ Yakında Avrupa’da, örgütlü, alt yapısı sağlam, ciddi projelere sahip, kurumsal yapısı olan, yeni bir kurum geliyor. Hem Türkiye, hemde Avrupa ayağı resmi kurumlarla çalışacak ve proje üretecek bir yapı, yakın zamanda kurulacak. Bu sayede gençlerimizin yolu Avrupa’da açılacağı gibi, genç yeteneklerin de dolandırılmasının önüne geçilebilecek.’

EFTA Baden Karlsruhe veli temsilcileri, 2019-2020 sezonu çalışmaları hakkında görüş bildirerek, gelecek sezonda alınması gereken önlemler konusunda görüş bildirdi. Veli temsilcileri sezonun başlama tarihi olarak Eylül ortası olması gerektiğini yineledi. Toplantıda ‘Stützpunkt ‘ olarak anılan EFTA Baden çalışmalarının yapılacağı sahalar belirlendi.
EFTA Baden ‘Stützpunkt’ a iki yeni antrenör daha katıldı. EFTA Başkanı Yücel Şahin Baden’de yavaş ama sağlam ilerleme devam edecek dedi.