17/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Eğitimciler Başkonsolos Ziyareti

KARLSRUHE HABER

‘Cem Örnekol ”Okul Yardım Kursları önemli bir çalışma.”

IMG_6292

Karlsruhe Okul Aile Birliği  yönetim kurulu , 1 Ekim’de göreve başlayan Karlsruhe Başkonsolosu Cem Örnekol’u ziyaret etti. Ziyarette Karlsruhe Eğitim Ataşesi Gürkan Avcı’da hazır bulundu.

Klasik konsolosluk hizmeti dışına çıkılma zamanı geldi. Vatandaşlarımza yol gösterebilmek, danışmalık yapmak, ve desteklemek diye söze başlayan Cem Örnekol vatandaşlarımıza manevi destek vermeye hazırız dedi.

IMG_6282

KOAB başkanı Erdem Arın, derneğin çalışmaları hakkında genel bilgi verdi. Arın yeni açılan ” Etüt Sınıfı ” ile ilgili verdiği bilgide ” Amacımız çocuklarımızın Lise seviyesine, oradan da üniversiteye gidebilmesini sağlamak. ” dedi. Arın,  ” Eltern Cafe ” çalışması ile öğrenci velilerinin bilgilendirildiğini , kanuni hakları dahi olmak üzere bir çok konuda, konunun uzmanı kişiler tarafından konferanslar veridiğini söyledi.

Eğtim Ataşesi Gürkan Avcı ; Baden bölgesinde Karlsruhe Okul Aile Birliği ve diğer OAB lerinin çalışmalarından çok memnun olduğunu, yapılan çalışmaların örnek olduğunu söyledi. Gürkan Avcı Baden Türk Okul Aile Birliği Federasyonunun eğitim çalışmalarında çatı olduğunu ifade etti. Gürkan Avcı, ” Etüt Sınıfı ” oluşturan KOAB’ne teşekkür etti ve desteklerinin devam edeceğini söyledi.

Cem Örnekol, Gürkan Avcı nezninde KOAB’ne bir kez daha ” Etüt Sınıfı ” için teşekkür etti . Örnekol konuşmasına şöyle devam etti ”  Bu uygulama bence çok güzel bir çalışma, çocukların başarısına olumlu etkisi olacağını düşünüyorum.” dedi.

IMG_6276

Baden Bölgesi Okul Aile Birlikleri, bölgede eğitim amacı ile kurulmuş ve 75 OAB şubesi ile en büyük teşkilat. Çatı kuruluşu olan Baden Türk Okul Aile Birliği Federasyonuna bağlı olarak çalışan dernekler, okullarda, yerel makamlarda eğitim konusunda oldukça saygın kuruluşlar.