bunyamin-cioekler


 BW-HABER 

Baden-Baden 13 Şubat 2017


Almanya’nın DİTİB Baden 5. inci bölge Kur’an-Kerim’i güzel okuma, ezanı güzel okuma ve hutbe okuma yarışması Baden-Baden kentinde bulunan DİTİB Fatih Cami’nde düzenlendi. Her sene Almanya genelinde 3 kategoride düzenlenen yarışmada jüri üyeleri bölge birincilerini seçmekte bir hayli zorlandı.

Rastatt, Gaggenau, Oberkirch, Achern, Baden-Baden ve Forbach kentlerinde  DİTİB’e bağlı camilerin katıldığı 5. inci bölge elemelerinde

DİTİB Köln Merkez tarafından her sene düzenlenen Kuran-ı Kerimi güzel okuma, ezanı güzel okuma, hutbe okuma ve genel bilgi yarışmaları bölge camilerde ön elemeleri yapılarak bölge birincilerini Köln merkezde buluşturuyor. Yarışmaların amacının birinci seçmek olmadığı altı çiziliyor. Bölgede bulunan vatandaşların bir araya gelerek kaynaşmalarının hedeflendiği aynı zamanda Kur’an Kurslarına ilgininde artırmak olduğu vurgusu yapıldı.

 Bölge cemaatlerimizin geniş katılımı olduğu yarışmada kuranı güzel okuma dalında Ditib Oberkirch cemiyetimizden Sude Gazoz, hutbeyi güzel okuma dalında Ditib Gaggenau cemiyetinden  Kerem Uygun ve ezanı güzel okuma dalında Ditib Baden-Baden cemiyetinden  Alperen Çakmak birinci oldu.

Yarışmaya katılan bütün öğrencilere katılım ve başarı ödülü verildi. Yarışmaya katılan öğrenciler kadar heyecanlı olan velilerde, Baden-Baden Fatih Cami tarafından tüm öğrencilerin  ödüllendirilip teşvik edilmesinden dolayı teşekkür ettiler. Fatih Cami din görevlisi Bünyamin Çiçekler, yarışmaya katılan tüm öğrencileri ve velilerini tebrik ederek ‘Bütün öğrencilerimizi ve onların velilerini tebrik ederim.’ dedi.