20/04/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Eşkiya Karlsruhe Durlach’ta silahla eve girdi…

BW-HABER Karlsruhe Durlach
Eşkiyalar gündüz vakti Durlach’ta eve girdiler…

Almanya’nın Karlsruhe Durlach kentinde Tur

Suç Pazar akşamı saat 17: 20’de, yakındaki Turmberg yakınlarında bir eve terastan giren iki hırsız içeride bulunanları bağlayarak soygun gerçekleştirdi. Durlach’ta bir konuta terastan giren silahlı iki hırsızevde yaşayan 76 yaşındaki kadını ve 82 yaşındaki adamı banyt ile bağlayarak etkisiz hale getirdi. Evde bulunan yüzlerce Avroyu alarak kayıplara karıştı.

Koronavirüsü sebebiyle evlerinde bulunna yaşlı çift teras kattan gelen iki kişiyi görünce şaşırdılar. Elinde silah olan soyguncu her ikisinide bağlayarak etisiz hale getirdi. Diğer soyguncu evi birbirine katarak para aramaya başladı. Yüzlerce Avro parayı alan soyguncu ellerini bantla bağladıkları yaşlı çifti polisi aramaması konusunda silahla tehdit etti.

Eşkiyalar terastan kaçarak gözden kaybolurken, 82 yaşındaki adam kendi çabalarıyla banttan kurtulmayı başardı. Polisten yardım isteyen yaşlı çift büyük korku yaşadıklarını ifade etti.

Polis olayla ilgili olarak vatandaşların yardımını istiyor. Soygunculardan bir tanesi 2025 yaşlarında Arap görünümlü, 1.80 m boyunda, 70-75 kg ve zayıf. Üzerinde fermuarlı gri renkte kazak bulunuyor. Siyah renkli dar pantolon ve ayağında siyah ayakkabı var.

Soygunculardan biri turuncu renkte dağ bisikleti kullanıyor. Polis yardımlarınızı bekliyor !!! 0721 666-5555.