18/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

EUTFF yöneticisi Ender Önder, ‘ İyi Futbol oyuncusu, iyi bir birey yetiştirme arzusundayız.’

BW-HABER Mannheim

EUTFF (Europäische Fußball und Talentförderung) Avrupa Futbol ve Yetenek Geliştirme Federasyonu yönetim kurulu üyesi Ender Önder, FC Kaiserslautern oyuncusu Anil Gözütok und Hikmet Çiftçi ile Almanya’nın Pfalz eyalati Eisenberg kasabasında iftar yemeğinde bir araya geldi. EUTFF yönetim kurulu üyesi Ender Önder, Anıl Gözütok ve Hikmet Çiftçi’nin iyi bir örnek futbolcu olduklarını ifade etti.

Futbol Destek Eğitim Merkezleri önemli

Ender Önder, iyi futbol oyuncularının yetişmesi konusunda ellerinden geleni yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini ifade ederek şunları söyledi, ‘ EUTFF olarak yeni kurulmamıza rağmen, kısa adı EFTA olan futbol destek eğitim merkezlerimiz sayesinde yaklaşık 100 öğrenciye futbol eğitimi konusunda hizmet veriyoruz. Branşında kendini kanıtlamış iyi antrenörlerimiz sayesinde öğrenci velilerinden de olumlu dönüşümler aldık. EFTA Futbol Akedmisi yöneticilerimiz; Yücel Şahin ve Mustafa Poslu’nun çalışmaları her zaman olduğu gibi programa uygun olarak devam ediyor. Önümüzde ki aylarda hem nicelik hem de nitelikte ki artış yöneticilerimiz sayesinde devam edecek. ‘


İyi futbol oyuncusu, iyi birey
Sadece iyi futbol oynayan değil, aynı zamanda sorumluluklarını yerine getiren, iyi bireyler olmalarınıda sağlamalıyız. Temel amacımız; futbol oynamak isteyen, iyi bir sporcu olmak isteyen gençlerimizi doğru yerlere kanalize etmek, onların futbol yeteneklerini geliştirmek. Bu konuda en büyük destek mevcut olan futbol eğitim destek merkezlerinde verilmekte.

Projelerimiz hayat buluyor
İlk projelerimizden biri olan EFTA’nın yanında farklı projelerede imza atıyoruz. Bu konuda resmi çalışmalarımız başladı. Tüm çocuklarımıza açık olan bu çalışmalarımızla onların futbol geleceklerini doğru yönlendirmelerini sağlayacağız hem de meslek eğitim hayatlarına da devam etmelerine katkıda bulunacağız.