24/02/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

‘Freunde für Fremde ‘ etkinliğinde misafirler Türk çayı ile karşılandı

BW-NEWS Karlsruhe

Karlsruhe Türk Okul Aile Birliği, tam destek verdi….

Çay demlenip, ince belli bardaklarda yerini alırken, pideler kesildi, gözlemeler pişti ve misafirlere ikram edildi. ‘Freunde für Fremde’ derneği tarafından Alman Aile Bakanlığı himayesinde düzenlenen etkinlikte, farklı milletlerden insanlar bir araya geldi. Mutfakta görev yapan Afgan gençler yerel Afgan yemeklerinin en güzel örneklerini hazırlarken, Stefan ince belli bardaklarda Türk çayı ikramında bulundu.

Karlsruhe Okul Aile Birliği adına Zeliha Reçber ve Karlsruhe Okul Aile Birliği 6 üyesi etkinlikte yer aldı. Freunde für Fremde derneği başkanı Marion Schuchardt tarafından organize edilen etkinliğin amacı ; farklı milletlere mensup insanların tanışması, birlikte projelerde yer alabilmelerini sağlamak olduğu açıklandı. Afgan gençleri tarafından hazırlanan, zümrüt pilavı, kofta, bolani gibi tanınmış Afgan yemekleri katılımcıların damak tadına sunuldu.
Karlsruhe Okul Aile Birliği yöneticisi Zeliha Reçber, Freunde für Fremde başkanı Marion Schuchardt’a bir buket çiçek hediye etti. Reçber, Karlsruhe Okul Aile Birliği olarak katıldıklarını ifade ederek, Karlsruhe’de bulunan göçmen kökenlilerin toplum içinde yerlerini almaya çalıştıklarını bu konuda KAOB’nin hatırı sayılır bir çabası olduğunu ifade etti. Reçber Freunde Für Fremde derneiği çalışmalarını önemsediklerini ve KAOB olarak desteklemeye devam edeceklerini söyledi.