17/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Ev Ekonomisine Katkıda Bulunabilirsiniz.

IMG_8021


BW-HABER    Maulbronn


Karlsruhe Eğtim Ataşesi Gürkan Avcı ev ekonomisini güçlendirmeye devam ediyor. Gürkan Avcı tarafından başlatılan  ” Haydi Türkçe Konuş Benimle” kampanyası ile başlatılan farklı konularda 27 kurs  Almanya’da büyük ilgi uyandırdı. Türkiye’de de yankılanan kurslar ilgi çekmeye devam ediyor. Maulbronn kentinde açılan “Türk Pasta ve Şekerleme” kursu ilk mezunlarını verdi. Kursiyerler sertifiklarını Karlsruhe Eğtitim Ataşesi Gürkan Avcı’dan aldılar.

Tüm dünyada büyük ilgi gören Türk pasta, şeker hamuru ve tatlı sanatını Almanya’daki kadın ve genç kızlara öğretmek için Karlsruhe Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği tarafından sunulan “Pasta ve Şekerleme Kursu”  Maulbron’da Silahopp okulununda düzenlendi. Silahopp gönüllü okul müdürüne katkılarından dolayı teşekkür belgesi verildi. IMG_7955

Gürkan Avcı kurs’a katılan 24 kursiyere, evlerinde mutlaka Türkçe konuşulması ve velisi bulunduğu çocukların Türkçe derslerine göndermelerini istedi. Maulbronn kentinde Türkçe dersi taleplerini karşılayabileceklerini söyleyen Avcı, pasta kursunun Silahopp okulunda düzenleyen Türkçe dersi öğretmeni Ayla Güçlü’ye teşekkür etti.

Ayla Güçlü; pasta kursuna katılan 24 kursiyerin çocuklarını Türkçe dersine gönderdiğini söyleyerek, Türkçe dersine katılımda artışın sağlandığını ifade etti. Pasta kursu öğrtemenleri Songül Evli ile Öznur Çubukçu tarafından verilen kursun sonunda kursiyerler birbirinden güzel pasta ve şekerlemeler ile hünerlerini gösterdiler.

Gürkan Avcı, pasta kursu sayesinde hem Türkçe dersine katılımda artış olduğunu hem de pasta kursunun ev ekonomisine büyük katkı sağlayacağını ifade ederek, kurstan mezun olan olan bazı ev hanımlarının pasta işini ticari olarak yapmaya başladıklarını söyledi.

IMG_8035


IMG_7977


IMG_7954 IMG_8037