20/04/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Evsizler için başlatılan kampanya ya MÜSİAD Karlsruhe’den destek geldi.

BW-HABER Karlsruhe

Evsiz, sokakta yaşayan ve yoksullar için başlatılan yardım kampanyasına Karlsruhe MÜSİAD Başkanı Kamil Manzak ve Karlsruhe Genç MÜSİAD Başkanı Gökhan Çalışkan’dan tam destek geldi.
Serdar Sağer tarafından başlatılan yardım kampanyası kısa sürede çığ gibi büyüyerek Karlsruhe’de 18 merkeze ulaştı. Kampanya Karlsruhe şehriyle sınırlı kalmadı. Kampanya Bruchsal, Pforzheim ve Rastatt başta olmak üzere; Stuttgart ve Hollanda’ya uzandı.

Kamil Manzak ; ‘ Toplumun sosyal sorunlarında da inisiyatif almalıyız.’

Karlsruhe MÜSİAD Başkanı Kamil Manzak, yaşadığımız toplumun sorunlarına duyarsız kalamayız dedi ve ‘Başlatılan kampanya çok güzel bir amaca hizmet ediyor. Bu toplumun bir parçası olan bizlerde üstlendiğimiz sorumluluk gereği yardımlara, çalışmalara katkı sunuyoruz. Dünyayı saran Koronavirüsü krizi herkesi çok ciddi olarak etkiledi. Bu krizden en az zararla çıkmak için toplum ile birlikte hareket ediyor, gönüllü olarak yardımlarda bulunuyoruz. Karlsruhe kentinde başlatılan evsizler için, yoksullar için yardım kampanyasını gönülden destekliyorum. Bu zor zamanda sokakta kalanlarında durumu daha da kötüleştiğini düşünüyorum. Böylesi güzel bir çalışmaya Karlsruhe MÜSİAD olarakta bizlerde katkı sunmaktan gurur duyarız.’

Karlsruhe Genç MÜSİAD Başkanı Gökhan Çalışkan’da başlatılan kampanya ya maddi destekelerini sunacaklarını ifade etti. Çalışkan, ticari hayatında yer aldığımız, yaşadığımız toplumunda sosyal sorunlarında yardımcı olmak bizlerin görevi dedi.

SERPA MARKT’dan kampanya ya destek geldi…

Almanya çapında 9 şube 130 çalışanı ile Koronavirüsü krizinin ilk gününden itibaren fazla mesai yaparak, panik ortamının dağılmasında öncülük yapan ‘SERPA Markt’ marketler zinciri yöneticilerinden Serkan Çifçi’de Karlsruhe’de başlatılan ve hızla yayılan sosyal proje, ‘ Evsiz ve sokakta kalanlara el uzatalım’ kampanyasını desteklediklerini açıkladı.

Kimler destekliyor ?

Kampanyayı Alman firmalarından ; Aldi Süd, Lidl, Penny, DM ve Rossmann destekliyor. Konu ile ilgili bilgi veren Serdar Sağer, acil olarak bir minibüse ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Serdar Sağer, malzeme taşıması konuusnda büyük sıkıntılar yaşandığını ve kendi aracının arıza yaptığını ifade etti.