17/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Koronavirüse karşı mücadelede cezalar geliyor

BW-HABER Karlsruhe

Karlsruhe Belediye Başkan Frank Mentrup uyardı : “Hala bir çok kişi kurallara uymuyor”

Dünyayı etkisi altına alan salgınla mücadelede Polis daha etkin rol almaya başladı. Karlsruhe Polisi hafta sonu kontrolleri yoğunlaştırdı.
Baharın gelmesi havaların ısınmasıyla Koronavirüsüne karşı başlatılan etkin mücadelenin vatandaşlar tarafından hafifletileceği düşünülüyor. Başkan Dr. Frank Mentrup bir kez daha vatandaşlara eyalet hükümetinin korona yönetmeliklerine harfiyen uymalarını istedi. “Maalesef temas yasağını görmezden gelen veya asgari mesafeleri koruyamayan çok fazla söz dinlemez insan var” dedi.

Robert Koch Enstitüsü’nden (3 Nisan Cuma) enfeksiyon oranı ile ilgili açıklanan en son rakamlar önlemlerin, dönüt vermeye başladığını gösteriyor. Belediye başkanı, “Kısıtlamalara uymaya devam etmemiz artık çok daha önemli, çünkü hala korona salgınının başındayız.” Dedi.

Başkan Dr. Frank Mentrup, ‘ Ne yazık ki, şehirde ve bölgede hala çok sayıda ihlal var. Sadece Perşembe günü, polis kontroller sırasında 77 idari suç tespit ederek sorumluları cezalandırdı. Bireylerin bu davranışı sorumsuzlukdur.”

Şehirdeki ve bölgedeki polis karakollarının hafta sonu mevcudiyeti ve kontrol önlemleri için tekrar güçlendirilmesinden memnuniyet duyduğunu ifade eden Dr. Frank Mentrup, ‘Şimdiye kadar mantıksız olanların anlayacağını umuyorum, çünkü önlemleri ve yasakları daha da genişletmek istemiyoruz.” Dedi.

Karlsruhe Belediyesi Koronavirüsüne karşı alınan önlemleri ihlal edenlerin artık para ile cezalandırılacağını açıkladı. Bunun en son örneği Karlsruhe North’ta düzenlenen ‘Korona Partisi’ oldu. Yaklaşık 20 katılımcı ceza alacak…