17/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Faruk Baş, CDU Rheinstetten’dan Belediye Meclisine Aday

BW-HABER Rheinsettten / Karlsruhe

Rheinstetten belediyesi meclis üyeliği seçim,ne CDU’dan ilk defa bir Türkiye kökenli aday yarışacak. 26 Mayıs Pazar günü düzenlenecek il, ilçe meclis üyeliği ve Avrupa Birliği Parlamento Milletvekilliği seçimlerinde adaylar seçim propagandasında son haftaya girdi. Rheinstetten CDU partisinden meclis üyeliğine aday olan İş adamı Faruk Baş 14 üncü sıradan aday oldu.

Rheinstetten’de müteathitlik yapan Faruk Baş, ev kiralarının yüksekliğinden şikayetçi. Konu ile ilgili sorularımıza cevap veren Faruk Baş, seçilmesi durumunda önceliğini şöyle açıkladı, ‘ Rheinstetten belediyesinde insanların konut ihtiyacı oldukça fazla, ancak inşaatler maliyet olarak oldukça yüksek ve bu da ev alımnı güçleştiriyor. Burada yaşayan insanlarımızın konut sıkıntılarının farkındayız. Amacım ödenebilir konut üretmek, bu ihtiyacı en makul şekilde sağlamak olacaktır.


Faruk Baş, çevre konusunda oldukça aktif bir isim Rheinstetten belediyesinde özellikle yeşil alanların korunması ve kalitesinin artırılması yönünde çalışmalar yapılması görüşünde. Baş, ‘ Bu konuda önceliğin daha fazla güvenli bisiklet yolu olduğunu düşünüyorum. Hem sağlık açısından hemde çevre bilincinin yerleştirilmesi açısından önemli. Gençler için sosyal ve spor tesislerinin daha verimli kullanılmasıda önemli.

Rheinstetten belediyesi CDU partisindenden ilk defa Türkiye kökenli bir adayın seçimlerde yarışacağını ifade eden Baş, Rheinstetten sakinlerinden kendiisne 3 oy verilmesini istedi.
Rheinstetten belediyesi meclisinde 22 üye bulunuyor. CDU adayı Faruk Baş‘a 3 oy verilmesi durumunda belediye meclisine girme şansı çok büyük.