20/04/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Final Kupası Mehmet Öztürk’ün Antrenörü Olduğu FC Wiesloch’un

 

BW-HABER

Heidelberg 17 Nisan 2017


 

Heidelberg Bölge Kupası Final müsabakasında FC Wiesloch, ASC Neuenheim II takımı ile, Heidelberg Spor Merkezinde karşı karşıya geldi. Bölge liginde üst sıralarda bulunan ve geçen senede Heidelberg Şehir  Kupasını kazanan  FC Wiesloch, zorlu mücadele sonunda penaltı atışları sonrası kupayı evine götürdü.

 

Almanya’da başarılı temsilcimiz FC Wiesloch 80 takımın katıldığı zorlu müsabakaların sonunda hak ettiği Heidelberg Şehir Kupasını kazanan takımımız oldu. Maçın normal süresi ve uzatmalar 1-1 sonuçlandı. Uzatma dakikalarında kırmızı kart gören kalecinin yerine geçen futbolcu 25 yaşında ki Mario, kurtardığı penaltı ile kupayı evine götürmeyi başardı. FC Wiesloch Mario’nun başarısını sahada uzun süre kutladı. Takım arkadaşlarının omzuna aldığı Mario, ” Kaleci değilim biraz antremanlarda çalışmama var.” dedi.

Başarılı antrenör Mehmet Öztürk yaptığı açıklmada ” Çok heyecanlıyı karşılaşma oldu. Biraz zorlandık. Çok rahat 2-3 gol atabilirdik, atmadık ve gereksiz yere kendimizi zorladık. Son dakika gelen gölü gördünüz. Orada biraz faul var gibiydi. Kaleciye müdahale oldu. Sonra kaleciye gelen kırmızı kart, 10 kişi oynadık ama biz kazanacağımıza inandık. 6 numara girecekti kaleye, 25 numaranın girmesini istedik. Antremanda bazen kale çalışmaları yapıyordu. Hem penaltı attı hemde penaltı kurtardı. Seyircimizede teşekkür ederiz, bizi çok iyi destekledi.”