13/04/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Taksi Şoförüne Saldırı

BW-HABER

Karlsruhe  17 Nisan 2017


Taksi Şoförleri Tedirgin

Almanya’da taksi şoförlerine yönelik saldırılar her geçen gün artıyor. Banka ve diğer iş yerlerine göre korumasız olan tksi şoförleri adeta soyguncuların hedefi haline geldi. Taksiyle Pazar gece saatlerinde Ettlingen’den Karlsruhe -Rüppurr’a giden  20 – 25 yaşlarındaki genç  02:52 saatlerinde Frauenalber caddesine geldiğinde cebinden çıkardığı bıçakla taksi şoförünü tehdit etti. Bu esnada taksi şöförü aracın kontrolünü kaybederek, park halindeki Renault Twingo marka araca çarptı. 

Bu esnada 50 yaşlarında ki taksi şöförü, kaza sonrası araç içinde soyguncuya müdahale etmek istedi. Elleriyle soyguncuya karşı gelmek isteyen taksi şoförü her iki elinden derin bıçak yarası aldı. Kan kaybı yaşayan 50 yaşında ki taksi şoförü tekme atarak kendini korumaya çalıştı. Soyguncu parayı alamadan olay yerinden kaçarken, soyguncununda bu mücadelede yaralandığı ihtimali üzerinde duruluyor. Karlsruhe polisi olay ile ilgili soruşturma başlattı.

Taksi şoförünü yaralayan soyguncu Almancayı  rus aksanı ile konuştuğu belirtildi. Polis olay ile ilgili görgü şahitlerinin yardımını bekliyor.  (0721) 939-5555 

Soyguncu 20-25 yaşlarında 180 cm boyunda, Rus aksanlı, gri eşofman altı giyiyor, zayıf.