17/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Fırat Arslan 4 üncü Kez Dünya Şampiyonu

BW-HABER

Karlsruhe 17 Haziran 2018


Fırat Arslan (47)  Rekor Kırdı… 35 Saniyede Nakavt…  Rekor Kırdı… 

Dünya Boks Şampiyonu 4 üncü Kez Dünya Şampiyonu oldu. Kemer müsabakası için Arjantinli Pablo Matias Magrini’e karşı ringe çıkan Arslan ilk raundun 35 inci saniyesinde, boşluğu bulduğu anda sağ kroşe ile güçlü rakibini nakavt etti. 

16 Haziran Cumartesi Karlsruhe Wildpark futbol sahasında düzenlenen dev dünya şampiyonası Kemer müsabakasına çıkan Arslan, güçlü ve hızlı rakibi  Pablo Matias Magrini ‘e tecrübesini ve gücünü bir kez daha gösterdi. İlk raundun 35 inci saniyesinde tek yumruk ile rakbini yere seren Arslan 3 üncü kez dünya şampiyonu oldu. Rakibi uzun süre yerde yatarken, yardımcıları müdahale etti. Wallisch’e bir süre masaj yapıldı. Yürümekte zorlanan Wallisch, Arslan’ı tebrik etti. 

Karlsruhe stadını dolduran taraftarlarının sevgi gösterisi ve tezaruhatları arasında ‘Diriliş‘ müziği ile salona giren Fırat Arslan, Türk bayrağını dalgalandırdığı ringte İstiklal Marşını okuttu. Alman Pro Sieben gibi büyük televizyon kanallarının canlı verdiği müsabakada, ilk raundun 35 inci saniyesinde şaşkın bakışlar arasında dünya şampiyonluğunu bir kez daha ilan etti.