20/04/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Gaggenau Yeni Din Görevlisi İsmail Üstün

ismail-ustun


BW – HABER   Gaggenau   10 Kasım 2016 Perşembe


Kütahya İl Müftülüğü Din Hizmetleri ve Eğitim Şube Müdürü İsmail Üstün, Gaggenau Sultan Ahmet Camii Din Görevlisi olarak görevine başladı. Görevine henüz yeni başlayan İsmail Üstün ”Camiler Milli Birliğin teminatır.” dedi.

.

İsmail ÜSTÜN Kimdir?

1964 Emet doğumludur. İlkokulu Emet’ te okuyup, İmam Hatip Lisesi’ ni Kütahya’ da Yüksek Öğrenimini ise Erzincan’ da tamamlayan ÜSTÜN, halen Kamu Yönetimi dördüncü sınıf öğrencisidir.

Diyanet İşleri Başkanlığındaki ilk görevine Vekil Kuran Kursu Öğreticiliği ile başladı. Emet, Hisarcık, Erzincan ve Almanya’ da İmam Hatip olarak görev yaptı.

Çanakkale’ de Murakıp, Gümüşhane ve Muğla illerinde Şube Müdürü olarak yaptıktan sonra Bursa İl Müftülüğüne Şube Müdürü olarak naklen tayin olduğu görevini sürdürmekte iken Rotasyon sebebiyle atandığı Kütahya İl Müftülüğü Din Hizmetleri ve Eğitimi Şube Müdürlüğü görevine 08.08.2016 tarihinde başladı. Gaggenau Sultan Ahmet camii Din Görevlisi olarak bugün görevine başladı.

Evli olup, iki çocuk babası ve dört torun dedesidir.

“Camilerimiz yalnızca ibadethane değil aynı zamanda sosyal hayatın içinde yer alan eğitim ve kültürel hayatın çok canlı bir şekilde yaşandığı mekanlardır” diyen Üstün, “Dinimizin öğretildiği, yardıma muhtaçların yardımına koşulduğu camilerimiz aynı zamanda milli birlik ve bütünlüğümüzün de teminatıdır. Cenab-ı Hak minarelerimizden ezanı dindirtmesin, Bayrağımızı gönderden indirtmesin, birlik ve beraberliğimiz daim eylesin. Milletimizin manevi kahramanları din görevlilerimize ve Yüce milletimize vatanımıza, bayrağımıza, milli irademize, hukukumuza ve geleceğimize sahip çıktıkları için tekrar teşekkürlerimizi sunuyoruz” diye konuştu.