24/02/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Genç MÜSİAD Karlsruhe Yöneticileri Meslek Fuarında

BW-HABER

Karlsruhe 21 Ocak 2018


Güney Almanya’nın en büyük Meslek Fuarı Karlsruhe kentinde DM Arena Salonunda düzenlendi. ‘Mesleğe İlk Adım’ ismi altında düzenlenen fuara Karlsruhe Başkonsolosluğu Çalışma Ataşeliği bir stant ile katıldı. Meslek Fuarını ziyaret eden Avrupa Müstakil Sanayici ve İş adamları Derneği (MÜSİAD) Avrupa Koordinatörü Burhan Sağlam, meslek fuarına katılımın memnuniyet verici olduğunu söyleyerek, Türk gençlerininde meslek eğitimine önem verdiğini ve fuarları ziyaret ettiklerini söyledi. Sağlam ” Karlsruhe Başkonsolosluğu Çalışma Ataşesi Muhammet Kıran’ın burada farklı bir bilgilendirme stantı kurduğuna şahit olduk. Konusunda uzman 6 danışman burada meslek konusunda danışmanlık hizmeti veriliyor. Böylesi güzide bir programın kaçırılmamasını tavsiye ediyorurum. ”

Genç MÜSİAD Karlsruhe Başkanı Yeşim  Kılıçer, ‘ Arzumuz gençlerimizin buraya katılarak, meslekler konusunda bilgi edinme ve  mesleği seçerken doğru karar verebilmelerini sağlamak. Genç MÜSİAD Karlsruhe olarak bu gün meslek fuarını ve Karlsruhe Başkonsolosluğu Çalışma Ataşeliği stantını gezdik ve çok iyi bilgiler edindik. ” 

Müberra Sağlam, meslek fuarını  ve Karlsruhe Çalışma Ataşeliği stantını başarılı bulduğunu ifade ederek, meslekleri canlı olarak tanıma fırsatı bulduklarını, Çalışma Ataşeliği stantında uzman danışmanlar ile yüz yüze görüşerek bilgi alabilme imkanı olduğunu söyledi. Sağlam, Genç MÜSİAD Karlsruhe yöneticileriyle birlikte meslekleri tanımak amacıyla katıldıkları fuarın kendileri için büyük bir tecrüe olduğunu ifade etti.

Burhan Sağlam ve Genç MÜSİAD Karlsruhe yöneticileri farklı stantları gezerek, meslek eğitimi hakkında bilgi aldı. Sağlam mesleklerin özellikle orta ölçekteki sanayinin bel kemiği olduğunu kaydetti. Sağlam, ‘Almanya’da hiç bir şey tesadüf değil her alanın bir mesleği, hatta bir kaç mesleği olduğunu görüyoruz. Meslek olmadan Almanya’da gelecek için iyi planlar yapmak zor. ”