13/07/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Genç MÜSİAD Karlsruhe büyümeye devam ediyor.

BW-HABER Karlsruhe

Almanya’nın Karlsruhe kentinde faaliyette bulunan Genç MÜSİAD yeni katılımlarla farklı sektörlerde iş yapan genç yatırımcıları bir araya getirmeye devam ediyor. Karlsruhe’de düzenlenen toplantıda Genç MÜSİAD Başkanı Gökhan Çalışkan ve Genç MÜSİAD Karlsruhe Başkan Yardımcısı Yusuf Karasoy yeni katılımcıları Karlsruhe MÜSİAD Üyelerine ve Karlsruhe Başkonsolosu Banu Terzioğlu’na tanıttı.

Genç MÜSİAD Karlsruhe Başkanı Gökhan Çalışkan, Almanya’da ekonomisinin dördüncü çeyrekte sabit kalmasına dikkati çekerek, ‘ Önümüzde ki yıl Alman ekonomisi büyüme sinyalleri veriyor. Yabancı iş gücü bu büyümeye destek verecek, Brexit konusu biraz muamma, Alman ekonomisine zararı olacağı ifade ediliyor, bunu önümüzdeki günlerde göreceğiz.’ dedi.

Genç MÜSİAD Karlsruhe Başkan Yardımcısı Yusuf Karasoy’da yeni katılan genç girişimcileri tebrik etti. Karasoy, ”Bizler Türkiye ve Almanya arasında önemli bir vazifeyi yeine getiriyoruz. Almanya’da farklı sektörlerden gelen yeni üyelerimiz ile daha da güçleneceğiz. ”

Yeni MÜSİAD Karlsruhe üyeleri; Muhammed Kahraman, Serkan Kahraman, Beytullah Yüksel ve Ahmet Yazıcı’ya üyelik rozetleri Karlsruhe MÜSİAD Başkanı Kamil Manzak tarafından takıldı. Karlsruhe Başkonsolosu Banu Tezioğlu genç girişimcileri tebrik etti.