30/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Gökhan Arslan’dan Sporcu Kimliği Teklifi

IMG_9303


BW-HABER      Karlsruhe


Sporcu kimliği ile gençlere sahip çıkılmalı

4 kez Dünya Kick Boks şampiyonu Gökhan Arslan genç sporculara sahip çıkılmasını istedi. Erzincan doğumlu olan Gökhan Arslan’ın 3 dünya şampiyonu çocuğuda kendisi gibi kick-boks’ta oldukça başarılı ve Türkiye adına müsabakalara katılıyor. Gökhan Arslan Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın genç sporculara sahip çıkarak, onları ”Sporcu Kimliği” ile Türkiye’nin yurtdışında ki altyapı sporcuları olarak kabul etmesini istiyor.

Gökhan Arslan sporcu kimliği ile ilgili konuyu ilettiğini söyleyerek konuşmasında şunları söyledi, ” Gençlere  Milli Sporcu olma imkanı verilmeli. Bir kimlik tahsis edilmeli. Bu kimlik ile Türkiye’yi Avrupa’da temsil eden gençler köklerini tanımalı. Türkiye’yi öğrenmeli. Ayrıca buradan Türkiye’de Spor Akademisinde okuma  imkanı verilmeli. ” dedi. Gökhan Arslan, bu sayede gençlerin Türkiye’yi tanıyabileceğini belirtti. Arslan ” Spor konusunda yetkililerin daha aktif olunmasını istiyorum. Bir Spor Ataşeliği kurulabilir. Sadece futbol değil, tüm spor dallarında ve bireysel sporcularda dahil. Hakan Çalhanoğlu bizim sporcumuz  onlara sahip çıkmalıyız. ” dedi.

Gökhan Arslan, sporcuların teşvik edilmesinin öenmli olduğunu söyleyerek,  Almanya’nınbir yurtdışı temsilcilik olarak görülmesini ve burada bulunan sporculara sahip çıkılmasını istedi. 19 Mayıs Gençlik ve Spor gibi büyük bir bayram kutlamasında sporcularında katılması gerektiğini ifade eden Gökhan Arslan, Alman Şansölyesi,  Angela Merkel ve İçişleri Bakanı tarafından davet edildiğini, kendisine başarı belgeleri verildiğini söyledi. Aynı sahiplenmeyi Türkiye’den de bekliyorum dedi.  Aslan ” Ben kendim için bir şey istemiyorum, maddi ve manevi olarak tatmin oldum. Ancak bu gençlere sahip çıkılmasını istiyorum.” dedi.


Tatilini yap… taksitle öde…Turizmde Düşük Fiyat Gurbetçilere Yeni Fırsat Verdi.

ANTIOCHIA  Reisen  Waldstraße 56, 76133 Karlsruhe Telefon:0721 4769913

TATİL2AS